Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » RO készülékek? Hogyan működnek...

RO készülékek? Hogyan működnek? Valaki elmondaná pontosan hogyan is működnek, mert nem igazán értem a kutatás után most?

Figyelt kérdés
előre is köszönöm
2013. máj. 23. 18:43
 1/9 anonim ***** válasza:

Magának az ro nak a lényege a fordított ozmózis, tehát egy vékony membránon préseli át a vizet.

A membránon annyira kicsi lyukak vannak, hogy a víz szinte átdiffundál rajta.

És semmi más nem tud átjutni rajta, csak a vízmolekulák. Minden más sokkal nagyobb annál.



Szokott lenni valami előszűrőjük is, különféle, különböző típusoknál. Általában van egy gyantás ioncserélő előszűrő tartály, meg mechanikai szűrők is, hogy ne minden a membránt terheljen.

2013. máj. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Amúgy rá kell kötni a vízvezeték rendszerre.
2013. máj. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
és akkor a heti vízcseréknél, mert a legelső feltöltésnél is az így összegyűjtött vizet használjam fel? gondolom igen
2013. máj. 23. 18:51
 4/9 anonim ***** válasza:

Ezt a kérdést nem értem.



Mi van a vízcserékkel?

Mit gyűjtöttél össze?

2013. máj. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ezek nem nagyon lassan szűrik meg a vizet? Amiket találtam azok ilyen pár száz liter per napos gyorsaságúak. Szóval gondolom amikor vizet tennék az akváriumba akkor már jóval előbb el kell kezdenem megszűrni a vizet. Vagy konkrétan akkor hogy is kell ezeket használni? Igazából Miskolc környékén lakom és nagyon rossz minőségű a csapvíz, de máshonnan nem tudok szerezni eleget. Így a növényeim is alig nőnek és már nagyon szeretném ha szépek lennének.
2013. máj. 23. 18:58
 6/9 Pendulum92 ***** válasza:
Ha kicsi az akváriumod érdemesebb ioncserélt vizet venni és bekeverni csapvízzel.
2013. máj. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
250 literes az akváriumom az a baj :D
2013. máj. 23. 19:02
 8/9 anonim ***** válasza:

Akkor érdemes valami nagyobb teljesítményűt venni, hátha kell máshoz is... ha ilyen rossz a víz. A nagyobban általában jobbak.



A lényeg, hogy igen, lassan szűrnek, és össze kell gyűjteni a vizet.

De egy ro val szűrt vízzel nem lehet feltölteni egy akváriumot, alkalmatlan rá!!!

Instabil a ph-ja, ami katasztrófához vezet!

Be kell keverni csapvízzel.

Olyan arányban, hogy megfelelő keménységet kapjál.

A keménységet tesztekkel tudod mérni. Összkeménységben 8-10 alá nem érdemes menni, illetve változó keménységben 5 nk alá szintén nem menj szerintem.


Majd kitapasztalod. Fele-fele, vagy 1/3-2/3, vagy 2/3-1/3 arány, vagy csak a negyede csapvíz....

A lényeg, hogy méregess, tapasztald ki az arányokat, mérd a keménységet, és a ph-t.


Aztán vízcseréknél mindig ezt az arányt tartsd be!

A párolgást pótolhatod ro vízzel.



Egyébként a növények általában bírják a kemény vizet, sőt általánosságban jobban, mint a nagyon lágyat!

Szóval nem biztos, hogy csodát tesz az ro szűrő, más baja is lehet a növényeknek! (valószínűleg más a bajuk)

2013. máj. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én leszedtem a zuhanyzó csövét és ahelyett kötöttem rá az RO szűrőt. Mi meg a kádban fürdünk.


A zuhanyzóba beállítottam egy 30 literes műanyag hordót, abba folyatom a lágy vizet. Pát óra alatt megtölti, lehet hogy egy nap is mittudomén, sosem számoltam. Ha túlfolyik max lemegy a lefolyón, de nem önti el a lakást. Persze néha ránézek és amint látom, hogy már kezd tele lenni, elzárom a zuhanyzó csapját.


Aztán csak áll a víz a hordóban.

Egy 2-3 literes kis kaspóval szoktam átmeregetni annyit, amennyi kell egy vödörbe, és azt viszem ki a vízcseréhez..


Nekem most nincs édesvizi akváriumom, csak tengeri, meg brakkvizi, és ahhoz megsózom a vödör vizet.


Amikor volt édesvizi, akkor meg csak hozzáöntöttem fele csapvizet és így lett 10 NK, az jó volt a kis halaimnak.


Persze csapvizet is tudok félretenni, nagyon sok vödröm van, mert vennem kellett, amikor a tengeri akvárimot arrébb költöztettem. Vettem vagy 6-ot, de még így sem volt elég, lavorba is pakoltam halakat, korallokat, köveket, ezt azt. De hát a vödrök megmaradtak.


Nálunk a 100 Ft-os boltban kb 250 Ft volt egy vödör, nem egy nagy összeg.


A 30 liters hordó drágább volt, de abba azért 3 vödör víz fér, és nekem kell annyi, mert sok akvárium van, és mostmár mindegyik aránylag nagy is.


Meg én szeretem biztonságban tudni a halakat. Bármi probéma van, 30 liter állott vizet mindig elő tudok kapni gyorsan. Általában úgy annyi vizet engedek a hordóba, hogy hogy nagyjából mindig tele legyen. Ha nem szedtem ki annyit, akkor csak utántöltöm. Így legalább frissül abban is a víz, kicsit, nem csak ott áll napokig.

2013. máj. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!