Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen időközönként kell...

Milyen időközönként kell tápozni a vizinövényeket?

Figyelt kérdés

Vettem folyékony tápszert, (Vita-flora) az utasítás azt írja, hogy 10 ml 40 liter vízhez, későbbiekben 5 ml.

Gondolom a 10 ml. Amikor már beépültek a növények. De ezt honnan tudom, hogy mikor épültek be? A másik kérdésem, hogy hány naponta kell tápozni? Ez nincs benne az utasításban.


2013. máj. 23. 21:03
 1/2 anonim ***** válasza:
Több megoldás is lehet van aki hetente. De sokkal jobb ha naponta kapják a növények a megfelelő dózist igy nincs tápanyag fölösleg az akváriumban. Én a GA micro macrot használom napi 1,5 ml-t 40-lre. A vit-flora-t nem ismerem .
2013. máj. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem nagyon találtam semmit erről a tápról, a heti adagot feloszthatod napi adagokra, injekciós tűvel tudod adagolni. Hogy menyit, fejlődést kell hogy láss a növényeknél napi szinten.

Társas akváriumban, tehát ahol vannak halak, ha van nitrát vízben oldott nitrogén, az összetételben, akkor nem célszerű használni, úgy mint a G A macrot sem, az méreg társas akváriumban hosszú távon a halakra nézve mivel ők termelnek elég nitrátot. Tehát jobb választás társasban a profito abba nincs nitrát.

2013. máj. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!