Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha egy 150 l-es akit szeretnék...

Ha egy 150 l-es akit szeretnék összehozni viszonylag igényesen, akkor kb mennyiből tudnám kihozni, mindent beleszámítva?

Figyelt kérdés
(halak nélkül, csak a felszerelés)
2013. máj. 25. 13:46
 1/8 anonim ***** válasza:

Az "igényesen" szó miatt azt mondom a legdrágább egy akváriumnál a bútor és a világítás.

Én eddig kivétel nélkül mint legutóbb is egy bútordarabhoz kötöttem az akváriumot.


Árban egy 150 és egy 200 liter között nincs nagy különbség sőt a 250 liter is hasonló.


Szűrő: külső+belső minőségi szűrőtöltettel 35000ft

Akvárium üveg: 100Ft körül van literje. 15000-25000ft(150l-250liter)

Fűtő hőmérő kezdő növénytáp csomag 10000ft

Ajzat, dekorfa, kövek 10000ft-20000ft (0 ft-tól már megoldható, de lehet bolti is)


Növények: attól függ hol veszed, egy kisállat kereskedésben ha nem túl drága a hely és 500ft -1500ft egy ültető kosaras virág, ha ezek jók, nem kell valami high tech forrás akkor 10000ft elég de lehet akár a csillagos ég is.


Tehát úgy 80 ezer körül + világítás, akvárium szekrény.


Ha ügyes az ember kihozhatod a világítást és a bútort armatúrával 30-ezer ből.


Ezért nehéz az ilyeneket megválaszolni.

ki lehet ugyanazt hozni 100-ból de ha valaki nem körültekintő 300 ba fáj neki teljesen ugyanaz.

2013. máj. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ezt az egészet sokan megfordítják, szerintem teljesen helytelenül.


Példa ha így csinálod: körbenézel bútorboltokban, én használt bútorboltokban szoktam találsz egy masszív asztalt, szekrényt, komódot mondjuk legyen 15000ft ara fogatsz egy hátfalat vagy két fém elemet, arra egy mondjuk úgy néz ki mint egy fiók kifordítva tetőt egy asztalossal, lefestve, legyen 15000 ft

Beleraksz 4 darab vízhatlan foglalatot csövekkel kb ha megfelel az osram cső akkor lesz előtéttel mindennel max 15000 ft

A kisállat kereskedésben rendeltetsz egy alá passzoló akváriumot, a fent említett felszerelésekkel.


És így ez úgy kiüt bármilyen 300.000 ft-os csúcs akvát mint a 21.

2013. máj. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

B.joci !


Nagyon köszönöm.

2013. máj. 25. 15:22
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem bútort csinálni könnyebb, mint akváriumot gyártani méretre. Legalábbis nekem, mert én nem tudok akváriumot ragasztani. Egyet ragasztottam, de az ronda lett. A bútort nem tudom annyira elcseszni.


A 112 literest 6500-ért vettem 2 éve.

A 200 literest nem tudom, de olcsó volt, mert az használt.

Ezek alá csináltam szekrényt. Vágattam lapokat, bútorlapszabászaton és összecsavaroztam 4x60-as pozdorja csavarokkal. A 200-as akvi alá faléceket is tettem merevítésnek. A 200 as alá a bútorlap + csavarok, + faléc kb 10 ezer Ft volt. A 112 literes alá kicsit kevesebb, mert az kisebb alapterületű és ott nincs léc.


Volt egy nagy asztalom is 160x60-as, amire szintén akartam akváriumot, de nem volt elég strapabíró, azt megerősítettem, nem is tudom mennyiből.

Arra vettem egy 160 literest és egy polifóamot alá 17ezerért. Ez az akvi csak 100x40x40-es, tehát maradt hely bőven az asztalon. Taxival vittem haza 3ezerért, mert a taxis segített felhozni, kapott egy ezres jattot.

Meg lehetett volna olcsóbban is úszni, de siettem vele, körülnéztem neten hogy hol vannak boltok, felhívtam és 20 perc mulva már itthon ültem az akvi mellett. Mire barátom hazajött, addigra a talajt is beleraktam.


Lámpák:


A 200 literesemen szép gyári lámpák vannak.

Quad 4x24W T5 - kb 30ezer Ft

Quad 4x24W -kb 14 ezer Ft

Ez nagyon sok fény, de most növesztem az algákat :D

A kisebbiket majd le fogom venni.


A 112 literesen most nincs lámpa, de az most üres.


A 160 literesre meg elég 1db smd led, ahogy kipróbáltam, arra nem kell sok fény. 1db murénának akinek a látása is szar, elég ha csak tudja mikor van nappal. Most egy csiptetős lámpát raktam rá, de ahelyett fogok tenni egy ledet.


Szűrők:

A 200 literesen most épp kívül van egy 5 literes tartály (kb 300 Ft volt a doboz a 100 Ft-os boltban), amit felraktam a tetejére és egy kb 3ezer Ft-os pumpa hajtja. ez ugyanolyan mint egy külső szűrő, csak jobb, mert nyitott és tudok belepakolni / kivenni könnyen szűrőanyagokat. Meg van benne 2 áramoltató motor, ami a vizet mozgatja, csinál nagy sodrást.


A 160 literesben van egy gyári atman at 3335 külső szűrő nemtudom ez menyibe kerül most, valamelyik karácsonyra vettük. Aztán van egy 1300 l/órás belő szűrő, ami csinál egy nagy sodrást, asszem az 6500 Ft volt.


A 112 literesben nincs semmi, csak egy áramoltató motor.

De abba berakom az aquael Fan2 szűrőt, az indiai törpegébemmel együtt, csak ők most még kisebb akviban vannak. Az nem lesz tele vízzel és elfektetem benne majd a szűrőt.


Van még egy 130 literesem alsópolcos szűréssel, de azt az akváriumot én ragasztottam, és olyan is lett.

2013. máj. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hable én se szoktam ragasztani üveget, kisállat kereskedésbe megrendelem.


Te meg profi vagy, azok meg barkácsolnak, a kis sügeresem aminek a lábát javasoltad átrakni halak nélkül elviszik kompletten 70 ért, nekem talán 25 be van, azon bőven össze rakok egy 200-as sügérest azt szeretném bútorral eladni 130-ért, amin szeretnék csinálni egy 400-ast vagy két 200-ast amit......


De ha valakinek első aksi lesz akkor, nem árt a bútorral kezdeni, meg a világításnak utána nézni.

2013. máj. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Jó persze. Bár volt olyan hogy csak leraktam a földre :D

[link]

Ezek régiek, már nincsenek meg.


A közeli boltból én azért nem rendelek akváriumot, mert olyan drágán csinálják, hogy feleannyiért megveszem máshol készen. Persze van itt 3 üveges a közelben, de egyik sem tud akváriumot ragasztani. Mindet megkérdeztem. Csak lapot vágnak és fúrják is ha kell, de csak ennyi.


Netről rendelni nem szeretek, mert nem mondják meg pontosan, hogy mikor jönnek, csak várható, hogy egy héten belül valamikor. Na kösz, egy hétig üljek itthon?

Volt hogy rendeltem szintetizátort, akkor kivételesen felhívtak hogy fél óra múlva jönnek, de nagyon kellett futnom hogy hazaérjek időben :D Ha kisebb dolog van, azt inkább odarendelem a melóhelyemre, ahol szintén nem vagyok ott mindig, de ott legalább mások ott vannak és át tudják venni nyitvatartási időben.

2013. máj. 25. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hja még azt akartam írni, hogy akváriumot nem tudok a munkahelyenre rendelni, mert onnan meg hogy hoznám el. Ez is egy szempont mindig a szállítás.
2013. máj. 25. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Világításra ajánlom a ledet, az a legolcsóbb. Ha érdekel kérdező, nézz utána a led szalagos megvilágításnak.


[link]

2013. máj. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!