Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyik a legnyugodtabb gurámi...

Melyik a legnyugodtabb gurámi fajta hal?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

2 kérdésem lenne:

1:melyik a legnyugodtabb gurámi

2:tarthatóak-e együtt ezek a halak:aranyhal-gurámi-guppy?

És ha még szeretnék bele neonhalakat akkor ők is mehetnek bele?



2013. máj. 26. 10:09
 1/7 A kérdező kommentje:
A válaszokat előre is köszönöm!
2013. máj. 26. 10:10
 2/7 anonim ***** válasza:

az 1 kérdésre nem tom a választ

de a 2-ra: nem mert a gurámik meleg vízi hal ő a 26-27 fokos vizet kedveli

az aranyhal meg hideg vízi őneki a max 23 fok .

2013. máj. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Guráminál kettő fajtám van.

Kék gurámi: [link]


Törpe gurámi: [link]


A törpe gurámi békésebb, viszont a víz minőségre kényes, lágyítani kell neki a vizet,egy 10nk körüli keménység megfelel, csapvízben talán egy évet él. Békés hal, hőfokban elég tág a tűréshatára. Tartató kisebb medencében is, ha csak ők vannak ketten példa talajlakókkal akkor egy 60-literes elég.

Társasban én inkább 80-100 literbe tenném.


Kék gurámi, nem bántja a többi halat viszont a sérült halakkal nem toleráns, ahogy előttem írták magasabb hőfok javasolt neki. Kishalakkal annyiból nehéz tartani hogy az etetés körülményes lehet, bő étvágyú hal képes pillanatok alatt megenni, felfalni, mindent a többiek elől. Élhízásra májzsírosodásra nagyon hajlamos, az algatablettától, a salátáig mindent felzabál a többi hal elől. Nagyon erős szűrést igényel lehetőleg külsőt, én minimum 150 literes medencét mondanék 3 darab esetén.


Aranyhal mellé a törpe gurámi lenne jó, nem tudom mekkora az aksi, milyen hőfokot tartaszt benne, lágy felesbe kevert víz jó neki, keményebb lúgosabb ph nál 7.5 felett erősen gubbasztanak.Valamint sok növény is ajánlott, szerintem akkor tegyél így aranyhal mellé ha 150-200 liter a medence.


Bár aranyhal fogalmam sincs hogy fogadná.


A többi gurámi fajjal nincs tapasztalatom.


Írj pár infót az aksidról, szűrésről. De mint mondtam nem tudom hogy tolerál az aranyhal, a törpe gurámi békés.

2013. máj. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Tehát a kék gurámi is elvan apró halakkal, csak neki írtam fentebb a hibákat és neki magasabb hófok kell. Volt akinél aranyhallal együtt volt, de lett az aranyhalon egy sérülés egy egyből elkezdet enni az aranyhalat. Úgy emlékszem lerágta a hát úszót. Tehát a fizikai sérülést szenvedett halat lealázzák.


Ja és a neon is hűvösebb vizet szeret, tehát sehogy se jó ez az összeállítás.

Ezek a halak megvannak már vagy csak tervben lenne?

2013. máj. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Pendulum92 ***** válasza:
A törpe gurámi 24 fok alatt már fázik. Az aranyhal meg ez alatt érzi jól magát. Szerintem ne vegyítsd őket.
2013. máj. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Igazad van Pendulum92, rányomtam a klímát az aksira 23.5 nél már vonultak a melegítőhöz, kezd marhaság lenni a diszhalinfó, lemértem a törpe gurámikat vonalzóval 6 centisek nem 4 mint a diszhalon.


Nem lehet fáznak ők is 25 c.fok a jó.

2013. máj. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ezek a halak még nincsenek meg, hanem ezek tetszenek, és szeretnék belőlük.
2013. máj. 31. 08:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!