Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Most akkor hogy is van ez a...

Most akkor hogy is van ez a cm/l dolog az akváriumban lévő halak számával?

Figyelt kérdés
Pontosan arra lennék kíváncsi, hogy egy 180 literes akiba mennyi hal ajánlott.
2013. máj. 28. 12:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez egy nagyon régi dolog, arra találták ki a boltokban hogy vissza legyen szorítva a túltelepítés, és a halhullás, pár évtizede még elég vehemensen reklamáltak az emberek ha nem passzolt valami.


Példa a te esetedben az én kedven halaimból.

4 kék gurámi kb 50 centi

6 törpe gurámi kb 30 centi

8 páncélos harcsa 40 centi

2 anci kb 24 centi


Ez 144 centi, és kb ennyi víz van az akvádban.


Ha ehhez egy megfelelő szűrést teszel, a halak fajtájából adódik menyire kell erősnek lennie, példa fenti gárdához erős kell vödrös külső passzolna minimum 8 literes, akkor működik a szabály.


Több hal már zavarná egymást, és kifejletten értendő a centi, és minden halhoz passzoljon az akváriumod megfelelő legyen nekik, tehát nem lehet 1 darab méteres hal.

2013. máj. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Annyi hogy ma már inkább a víz mennyiség fontos mivel a régi ma már "retro filing" akvákban alig volt ajzat, ma meg óriási dombokat, völgyeket, csinálunk sok fa dekorral.
2013. máj. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Egy lemaradt példa fentebb írtam a kék guámit azt 120 literes aksiba ajánlják, te beteheted 180- ba simán de ha csinálsz egy óriás dombot leszűkíted a vízmenyiséget, attól mehet a gurámi mert úszótér marad neki elég, de az össz létszámot a berendezéssel csökkented mivel kevesebb a víz.


Nálam példa van egy kicsi 75 literes és alig megy bele 35 liter viz, tehát mehet a 75 literbe való hal csak kevesebb darabszám.

2013. máj. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 csejani ***** válasza:
Én annak idején nem a liter/cm szabályt alkalmaztam hanem találtam egy másik véleményem szerint talán megbízhatóbb számolási módot. Nyugodtan cáfoljatok meg benne mert én sem vagyok benne biztos melyik is a jobb. Szóval ennek a lényege hogy nem a liter számot kell venni hanem az akvárium felszínének területét. Mégpedig a halak felnőtt méretével számolva 1 cm halra kell számolni 30-36 cm^2. Nem biztos hogy ez a jobb sőt megközelítőleg szerintem ugyan azt az eredményt lehet kapni. Csak van ez a számolási mód is.
2013. máj. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Biztos jó az is, én maradok a liter/ centinél, tervbe van őszre, télre, egy nagyobbacska aksi ha minden igaz, Aztal megvan, tető is lassan kész 100x70 az alapterület az biztos, a tető is annyi, a magasságon még gondolkodom mi lesz.


Lehet lesz 5-600 liter de hátteres meg gyökeres ..., lehet 300 liter víz megy csak bele, 4 hal van meg, két öves diszcsik meg két plekó, majd meglátom a magasság mi lesz még nem adtam le a rendelést.


300 liter vizet legalább szeretnék bele és ahhoz halakat, majd kiderül, minden kézi munka lesz, csak az akva pénz meg a pilács.

2013. máj. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Jav: 120X70 az alapterület.
2013. máj. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Azt kell nézni milyen a halak egyénisége.

Ne legyenek idegesek és ne bántsák egymást.

Működőképes pl 6db tetra + 10db karcsú díszmárna.


De ha beraknál 1db agresszív sügeret, az beállna egy résbe, és kiugrana mindig megölni valakit.

2013. máj. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!