Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 112 literes akváriumhoz...

112 literes akváriumhoz milyen fénycsőre lenne szükségem, hogy a növények szépen nőjenek majd benne és elég legyen?

Figyelt kérdés
2013. máj. 28. 15:21
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Színeset is lehetne? És majd tudnátok linkelni, hogy milyet ajánlotok? :)
2013. máj. 28. 15:23
 2/20 A kérdező kommentje:
azt hiszem a lámpatestem t8-as foglalatú. Tungsram 18w f33 cool white van benne amit mindenképp cserélni szeretnék.
2013. máj. 28. 15:31
 3/20 A kérdező kommentje:
Vagy esetleg ebbe T5 is jó?
2013. máj. 28. 15:31
 4/20 anonim ***** válasza:

T5 abba nem jó.

Nagyságrendbeli változást pedig nem tudsz csinálni a fénycső fajtájának a megváltoztatásával, mert ahhoz plusz fénycső kéne, több fénycsővel tudsz csak több fényt csinálni.



Hány csővel van lehetőséged világítani?

Egyébként ilyenre cseréld:

[link]

2013. máj. 28. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
De miért rendes akvárium fénycsövet nem tudok bele tenni? 1 csővel lehet világítani.
2013. máj. 28. 17:18
 6/20 anonim ***** válasza:

Az gáz.

Mármint hogy csak 1 fénycsőnek van hely. Sokkal nagyobb probléma, mint hogy milyen fénycső van benne.



Akvarisztikai márkájút is tehetsz bele, csak fölösleges.

Általánosságban vannak napfényes csövek, meg növényesek. (ez most leegyszerűsítve)

2-3 fénycső esetén szokás berakni 1-2 napfényes mellé 1 növényeset.

A növényesnek speciális a spektruma, így azokból gyakorlatilag csak akvarisztikai márkájút lehet venni. (majdnem)

Ezek viszont önálló világításnak alkalmatlanok, és mivel a napfényes is tartalmazza a növények számára megfelelő fény tartományokat, nincs is igazán értelme 1 cső esetén növényessel világítani.


Ha 1 cső, akkor annak napfényesnek kell lenni.

Azokból viszont a legelterjedtebb, legáltalánosabb, ami semleges, és annyira nem is algásít, azok a 6500 Kelvines csövek.

Na most ilyen csöveket a nagyobb fénycső gyártók is gyártanak, és csak azért, mert nincs ráírja, hogy sera, vagy jbl, kb ötödébe kerülnek.

Pl ez:

[link]

vagy ez:

[link]


pont ugyanazt tudja, mint az előbb linkelt 900 ft-os cső.



azt tudod variálni, hogy milyen színű, hangulatú fényed legyen, (ésszerű határok között, tehát színes nem igazán jöhet szóba)

Inkább csak gyenge tónusokat, hogy melegebb fehér:

[link]

vagy [link]



vagy hidegebb fehér:

[link]



De ettől még valószínűleg nem lesznek szebbek a növényeid.

Legalább 2 fénycső kéne, és akkor is az árnyéktűrő növényeket tudnád egészségesen tartani.


Egyébként a 112-esek gyári világítása 2 fénycsöves, érdekes, hogy neked csak 1 van.

2013. máj. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Igen 1 foglalatos, mert én nem komplett akváriumot vettem, hanem csak az üveg akváriumot és ahhoz vettem lámpát. Vagyis ilyen konyhai lámpatestem van. Nagyon köszi a válaszodat nagyon hasznos volt :) Még azt kérdezném, hogy 18w helyett nem lenne jobb nagyobb égő bele? Mert elvileg a 18w nagyon kevés főleg így, hogy 1 foglalatú. :)
2013. máj. 28. 18:38
 8/20 anonim ***** válasza:

Nem, a fénycső hossza meghatározza a teljesítményét.

Ilyen 60 cmesekben csak 18 wattosak vannak, ezért a megoldás, még egy (két) fénycső.

Ilyen konyhai lámpatestes viszonylag olcsón be lehet szerezni, ha a mostani is olyan, akkor érdemes lenne legalább még egyet beüzemelni.

2013. máj. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Ez jó lenne? [link]
2013. máj. 28. 19:01
 10/20 A kérdező kommentje:
vagyis ilyen, mert ez kb azonos hosszúságú a mostanival :) csak a mostanin van 2 konnektor bemenet is és ezért kicsit szélesebb is. Nem tudom, hogy nem-e mutatna hülyén 2 egymás mellett :) [link]
2013. máj. 28. 19:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!