Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 35literes akváriumban tartható...

35literes akváriumban tartható sügér?

Figyelt kérdés
akár 1 is? vagy társaságkedvelők?

2013. máj. 28. 19:23
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát azért egy 54 litereset még a csigasügérek is megérdemelnek.

Más fajta sügér nem tartható ilyen méretben.

2013. máj. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

[link]

[link]


Ezt a két fajt lehet ajánlani ilyen kicsi akváriumba.

2013. máj. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 YourDestiny ***** válasza:
Az előző által linkeltek, afrikaiból pedig például a sokcsíkú csigasügér.
2013. máj. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát van még a dario-dario törpesügér.

Annál kisebbről nem tudok.


Nekem ebből sikerült egyszer 2 hímet vennem, és egyik az akvi egyik végében volt a másik a meg a másik végét védte, aztán ha valamelyik közel ment a másikhoz, akkor egyből égnek állt a hátukon a tarajuk, és ilyen kis mérgesek voltak. Nem ölték meg egymást, pedig csak 30 literbe voltak.


De ha meg tudod csinálni, akkor inkább csak 1 hím legyen benne 2-3 nősténnyel, az azért jobb lenne, akkor nem lenne kisebb harc sem, elvileg.



Vagy van a hidegvizi hal, pl a Fekete törpesügér. Hasonló a szitu ennél is, de ilyen halam még nem volt, de ezek nagyobbak, láttam ilyeneket boltban.

2013. máj. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

De szerintem a törpe gömbhal jobb, mert oké, hogy nem sügér, viszont sokkal jobb fej.

A dáriókat eladtam, mert annyira nem jött be, viselkedésre.


Törpegömbhalam volt 1db úgy kb másfél évig, aztán egyik reggel ott találtam az asztalon kiszáradva. Kiugrott :/ Lehet, hogy túlságosan teletöltöttem vízzel az akváriumot, hát érdemes lett volna fedni. Csak ugye mivel előtte nem ugrált, azt hittem sosem fog kiugrani. Lehet, hogy megilyedt valamitől, vagy csak meg akarta nézni mi van kint :/ Nem tudom.

2013. máj. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen minden válaszadónak!:)
2013. máj. 29. 15:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!