Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Help, most mit csináljak?...

Help, most mit csináljak? Tengeri akv.!

Figyelt kérdés

Csak azt vettem észre, hogy tiszta opápos a víz, aztán gyorsan csináltam 3 vödör vízcserét, a 200 literesben,


de utána láttam hogy bele van tekeredve az anemona teljesen a motorba. A quadricolor - buborék anemonát beszívta a mágneses áramolató és letépte a felét.


Leállítottm, kiszedtem, hát de az anemonát otthagytam az akváriumban, csak ugye a fele csápjai leszakadtak. Ott ilyen fehérek lettek, de most nem tudom, hogy ki kéne vegyem onnan, mert meg fogja mérgezni a vizet és annak már annyi, vagy esetleg helyre tud jönni?


Most ezzel mit kezdjek? Tényleg nem tudom.


A motort arrébbraktam, beindítottam ott, csak ugye ez az anemona lassan néha mászkál, és éppen oda ment a motorhoz, ami ledarálta. Nem tudtam, hogy le tudja darálni.


És az anemona jó erősen kapaszkodik még a kőhöz, azt nem engedte el. Szóval én nem tudom, hogy kivegyem e kővel együtt, vagy még most él és akkor ha ottmarad, talán helyrejön?



2013. máj. 30. 20:07
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Entacmaea quadricolor (Piros buborékanemóna)
2013. máj. 30. 20:09
 2/13 A kérdező kommentje:

És az a szörnyű, még mozgatja aksi maradék csápjait, de lehet hogy át kéne raknom egy kis akváriumba külön?


Félek, hogy a többi cuccot nehogy megmérgezze, hogyha kijön belőle valami dzsuva.

2013. máj. 30. 20:13
 3/13 A kérdező kommentje:
"még mozgatja a kis maradék csápjait"
2013. máj. 30. 20:13
 4/13 A kérdező kommentje:
Inkább átraktam egy kis akváriumba közben, mert nem válaszolt senki. Most ott világítja egy izzó, ilyen kis 10 000 K-s, meg van egy kis kék része is, az 30 000 K, hát nemtudom, hogy mit szól hozzá, de inkább ott dögöljön meg ha meg akar dögleni, mint a nagy akváriumba. Gondolom majd kiderül hogy viseli a dolgot.
2013. máj. 30. 20:48
 5/13 A kérdező kommentje:

Ez lett szegényből, és a csápok tövei belilultak:


[link]

2013. máj. 30. 20:59
 6/13 A kérdező kommentje:
Vissza tud nőni ami leszakadt?
2013. máj. 30. 21:07
 7/13 anonim ***** válasza:
Szerintem rendbejön.
2013. máj. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Hát remélem. Jó lenne ha nem döglene meg.
2013. máj. 30. 21:11
 9/13 Cerberosz ***** válasza:
Jól tetted hogy külön raktad, ha jól emlékszem mérgező anyagokat bocsájt ki a megsérül. A sérülése nem súlyos rendbe fog jönni.
2013. máj. 31. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Ez a fele sérült, hát meg ez még mindig ronda:

[link]


De a másik fele mára már jobbnak tűnik, már nem olyan lila.

[link]

[link]


Még egy kicsit hagyom itt, hogy gyógyuljon meg, mert a nagy akváriumba a bohóc belemászik és lehet hogy az fáj neki hogyha a leszakadt csápjait basztatja. Persze azt nem tudom, hogy érez e, vagy sem. Mondjuk 3 nap mulva visszarakom. Szerintem addig még talán jobb ha itt marad. Vagy nem?


Fogalmam sincs, csak úgy gondoltam hátha így jobb ha még egy kicsit külön van.

2013. máj. 31. 22:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!