Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen pumpát vegyek?

Czövek Béla kérdése:

Milyen pumpát vegyek?

Figyelt kérdés

Akkor hát adott a kérdés: Milyen pumpát vegyek?

Aksi: 200 liter, tartály: ~5 liter, emelnie kell: ~30cm, 16-os szilikoncső.

Szűrőanyagok: ülepítő rész:~3cm, ritka szivacs 3cm, siporax~1liter, sűrű szivacs 3cm, agyag cserép összetörve kosárban~1liter, perlonvatta, perforált lemez, hogy ne szívhassa be a vattát.

Mit ajánlotok, ami megfizethető és elegendő, hogy a levegőt is befújja? ( linkek is jöhetnek )



2013. máj. 31. 20:17
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:

Pár dolog nem tiszta, ez nyílt vagy zárt szűrő? azt írtad 30 centis emelés, ha zárt vödrös szűrő van akkor annak mindegy hol helyezed el lehet aksi alatt is, emelési magasság nincs, csak maximum az üveg felett kell átemelnie a vizet annyi.


Csak szűrőakváriumnál van emelési magasság tehát melyik?

2013. máj. 31. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:

"16-os szilikoncső." tehát csak zárt lehet, annál megindítod a vizet(megszívod) lelégteleníti magát a akvárium üveg szintjéig kiegyenlítődik a víz a nyomó ágban, csak az üveg felett kell átemelnie a vízpumpának.


Amit én látok.

agyag cserép összetörve-az gyorsan eltömődik csere bármilyen cső formájú anyagra akár kerti slag karikák bármi, lehet rashel zsák is, az is nehezen tömődik.

Perlon vatta- az nagy ellenséged lesz folyt rendesen.


A teljesítményhez kellene hogy hova kerül a vízpumpa, a szűrőtartályba kerül, vagy az akváriumba a nyomó ágra?

Valamint a perlonhoz ragaszkodsz vagy sem, a cserép szerintem nem jó, a szivacs és a siporax oké.

2013. máj. 31. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

Ok, tehát egy egyedileg készített külső szűrő, a mi áll: 160-as műanyag cső, alja/teteje PVC kupak.

Benne van a motor, aminek a kinyomó része felfelé néz, erre csatlakozik a kiömlő szilikon cső, majd megy bele az aksiba.

A motor teteje és az aksi falának teteje közt van kb 30 cm.

Tehát ezt a víz mennyiséget kell a motornak felemelni, így van emelési magasság is. ( Pl.: ha van egy akvárium, aminek a teteje az első emeleten van, a szűrő meg a pincében, akkor hiába a közlekedő edények elve, ott jelentős a vízoszlop magassága, amit a motornak meg kell mozgatni. De ez csak 1 példa :) )

2013. máj. 31. 21:07
 4/27 anonim ***** válasza:

Kellene tisztázni ezt az emelési magasságot elsőnek, példa most nincs külső barkás galériám, klíma van, a piacon jelenleg kapható lehető legkisebb pumpa hajtja, keringeti a vizet.200 liter/ óra ha a hűtőtáskát leviszem az alsó szintre akkor is tolja, egyedül a cső átmérőnél veszít némi teljesítményt.


[link]

2013. máj. 31. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:

Tehát a zárt dobozba teszed, én egy 500-600/liter /órást tennék ha beállnak a szűrőanyagok akkor kb 300-liter körül lesz a teljesítmény, ami megfelelő a biológiai szűrésre nem emelkedik gyorsan a vízoszlop a szűrődben, így meg tudnak telepedni a baktériumok.


Ha az akváriumban a szívó ágra teszel élőszűrest, szivacsot, akkor + 100 liter pumpa teljesítmény, ha ragaszkodsz a perlon vattához akkor még plusz 100 liter de ha társasba lesz az nagyon folyt majd, növényesbe jobb inkább.


Én most át állok a kazán keringető szivattyúkra, tudtam venni olcsón több darabot, állítható a teljesítmény, 15 watt körül van, elpusztíthatatlanok, a nyomóágra kell csatlakoztatni.

2013. máj. 31. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:

ilyen a kazán keringető [link]


Én használtan vettem 4 darabot 6000/darab elpusztíthatatlan amit beállítasz azt csinálja nincs teljesítmény csökkenés soha.


Sima szűrőből meg amilyet gondolsz teljesítményeket ami szerintem jó lehet megadtam feljebb, írhat bárki utánam, majd javasolnak mást ha nem jó, az én tapasztalataim a fentiek.

2013. máj. 31. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

Dobnál pár képet erről a kazánkeringetőről?

Mennyiért sikerült venni?


Vegyes, halas, növényes aksi.

Eddig egy hailea HL-BT700 belső szűrő motorja hajtotta, de úgy tűnik beadta a kulcsot.

( http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__4.. )

Ezért keresek másikat helyette, amit meg is lehet fizetni, meg bírja is, ha hangos azt meg megoldom.

2013. máj. 31. 21:43
 8/27 anonim ***** válasza:
A szűrő a 2011-es H.A.C győztes növényes szűrője! Nem az enyém.
2013. máj. 31. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:

Mondjuk ezek brutálisan olcsók [link]


Rendelek egy párat tőlük kíváncsiságból.

2013. máj. 31. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

"Dobnál pár képet erről a kazánkeringetőről? " feljebb dobtam egyet, ez nem az enyém.


Az otthoniakról majd fotózok egyet, holnap reggel megyek haza, csak sűrű program lesz, két nap ballagási macera, vasárnap este teszek fel képet adat táblával.

Használtak de ezeket 20 év folyamatos üzemre csinálják. És állítható a keringetés.

(Nem adok el!)

2013. máj. 31. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!