Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A sarcophyton (gombakorall)...

A sarcophyton (gombakorall) lágykorall mekkorára nő?

Figyelt kérdés

35 centitél is nagyobb lesz?

És egyébként ha egy korall túéságosan elszaporodik, mit lehet vele tenni? Egyszerűen levágom a sarjakat?



2013. jún. 5. 21:04
 1/6 anonim ***** válasza:
30 centisnél nagyobbat még nem láttam átmérőre, de az is ilyen több száz literes akváriumban volt. Nem tudom mekkorára tud nőni, de az biztos hogy nem lesz nagyobb mint az akvárium, mert a virágállatok valahogy alkalmazkodnak az akvárium méretéhez. Legalábbis szerintem.
2013. jún. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
De lehet hogy amiket láttam még 30 centisek sem voltak, csak 20-25. Nemtudom, így nem néztem annyira. Nekem valahogy nem tetszik az a korall.
2013. jún. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2013. jún. 5. 21:43
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha szétdarabolod késsel egy tálban. Levágod a kalapját, felvágod több kockára, ráragasztod korallragasztóval egy-egy kőre, az odanő és hónapok alatt regenerálódik.

De ne vágd szét szerencsétlent :( Biztos fáj neki.

Azért kell külön tálban csinálni, mert ilyenkor méreganyagokat nyom a vízbe.


A színes discosoma-val is meg lehet csinálni ezt hogy több felé vágod, de az szaporodik anélkül is. Nekem olyanom van és nem bántom :(

Olyat már csináltam, hogy átraktam másik kőre és le kellett fejteni az előző kőről, de akkor próbáltam egész a tövénél vágni, hogy ne fájjon neki. Inkább a követ vágtam :D


Ha valami elszaporodik, el lehet adni.

2013. jún. 6. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A xenia csinálja inkább azt, amit mondasz, hogy mint egy fácska így növekszik, és eldobál maga mellett kicsi sarjakat. Azaz nemtudom hogy kerülnek oda, de nekem így dobálja maga mellé a kicsiket. Lehet hogy az ágából leesik egy darab. Már pár ilyen kicsit levittem állatoshoz, kaptam helyette sót, meg ilyenek :D
2013. jún. 6. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Na, az jó! Akkor ez miatt nem aggódom! :)

Kösz a segítséget! :)))

2013. jún. 6. 12:08

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!