Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vízfűtő probléma. Normális ez?

Vízfűtő probléma. Normális ez?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A kategória nem a legjobb,ékszerteknőseink vannak,de szerintem itt többen látják a kérdést,és talán jobban is értenek a vízfűtőkhöz.

Tehát van egy pacific márkájú 100W-os vízfűtőnk,ami 50L-re ajánlott,viszont az aksink kb.35 literes és olyan 20 liter víz van benne.Tudom,hogy kevesebb,mint az ajánlott,de a boltos azt mondta,hogy nem lesz probléma.


Na hát probléma mégis van.Automatikus hőfokszabályzós,20-32fok között lehet állítani.Mi 25 fokra állítottuk,viszont nem melegíti fel 25 fokra,csak kb 22-23-ra,majd automatán kikapcsol,de vissza nem.Már 19 fokra hűlt le,de akkor sem kapcsolt vissza.Ha kihúzom és visszadugom,akkor néha bekapcsol,néha meg nem.Viszont,ha fentebb állítom a hőfokot,akkor bekapcsol,10-15 percig fűt(érezhető is),majd kikapcsol,de akkor sincs 23-24 foknál melegebb.


Ötletek??


Köszönöm


2013. jún. 7. 21:32
 1/6 Pendulum92 ***** válasza:

Szerintem elromlott/elállítódott a termosztátja. Próbáljátok feljebb tekerni, hátha akkor felfűti a vizet. Ha nem tartja stabilan, én visszavinném a boltba.


Amúgy elég lenne egy 50 wattos is bőven.

2013. jún. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


A hőérzékelő hol található ezeken a fűtőkön??


Garanciás a berendezés,ebben az esetben simán kicserélik?

2013. jún. 7. 21:44
 3/6 izomszörp ***** válasza:

Vissza veszik,blokk ellenében.

A víz ellepte a fűtőt teljesen?

2013. jún. 7. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Pendulum92 ***** válasza:
Bele van építve. Szerintem vissza veszik.
2013. jún. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ellepi teljesen.Köszönöm,hétfőn viszem vissza.
2013. jún. 8. 10:24
 6/6 YourDestiny ***** válasza:
Ez valószínűleg bekrepált. Konkrétan szerintem a termosztát. Cseréltesd ki, egyértelmű a teendő.
2013. jún. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!