Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Megduzzadt hasú dániók -...

Megduzzadt hasú dániók - kishalak lesznek?

Figyelt kérdés

Van 7 dánióm, lila, narancssárga, zebra és leopárd vegyesen.

4 dániónak hatalmas lett a hasa. Valamilyen betegség lehet, vagy vemhesek?

A másik három ugyanúgy néz ki, mint egyébként.



2013. jún. 8. 20:47
 1/7 Pendulum92 ***** válasza:

Lehet, hogy sokat kajáltak, ikrásak, hasvízkórosak. Kép nélkül nehéz.

Kishalak max akkor lesznek, ha kimented őket.

2013. jún. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 kzs ***** válasza:

Ha nem látsz semmi szokatlant a viselkedésükben, mozgásukban, táplálkozásukban vagy éppen a külsejükben, akkor semmi gond.

(kép nélkül tényleg nehéz megmondani)

Egyébként ikráznak, tehát nem lesznek kishalak.

2013. jún. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Bocsánat, ikrákra gondoltam, csak kicsit továbbszaladtam, amikorra már kishallá válnak.


A hasvízkórnak utánaolvastam, ott az egész hal megduzzad, borzolt pikkelyek. Itt ilyet nem látok, élénkek, úszkálnak, van étvágyuk. A nem dagi hasúak kergetik őket valamiért.


Megpróbálok fotózni, de baromi gyorsan cikáznak az akváriumban, szerintem elmosódott kép lesz csak, de teszek egy próbát.

2013. jún. 8. 22:06
 4/7 A kérdező kommentje:

Hát, ennyire sikerült, talán valaki sasszemű lát rajta valamit (úsztak ezerrel):


[link]

[link]

[link]

2013. jún. 8. 22:13
 5/7 A kérdező kommentje:

Talán a harmadik fotón látszik normálisan az egyik nagyhasú zebradánió, de a többi pocakos is így néz ki.


Van meggyhasúm is, ha ikráznak, felzabálják az ikrákat?

Durvább kavics van az alján, elvileg oda be tudnak esni az ikrák,de a meggyhasúak kissé felforgatják, amikor kaját keresnek.

2013. jún. 8. 22:15
 6/7 A kérdező kommentje:

Reggelre "lefogytak". Akkor éjjel ikrázhattak?


Lehet, hogy hülye kérdés, de halaknál előfordulhat olyan, mint az embernél, hogy túlzabálják magukat és felpuffadnak?

2013. jún. 9. 08:39
 7/7 anonim ***** válasza:
nem éjjel ikráztak hanem hajnalban szoktak
2013. jún. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!