Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit rontottam el? Büdösödik a...

Kolimi kérdése:

Mit rontottam el? Büdösödik a víz (bocs, nincs jobb szó rá)

Figyelt kérdés

50L akvárium.

Húgomtól kaptam, tehát semmi gyakorlati tapasztalatom nem volt - nincs.

Kb. fél évig semmi gond nem volt vele.

Most elkezdtek szaporodni a csigák és ez a zöldes alga, de nagyon :(

Utoljára kb. 3 marék csigát távolítottam el.

'Berágtam, nagytakarítást csináltam, köveket, tereptárgyakat kifőztem, még a leveleket is gondosan lemostam.


Most a második nagytakarításon vagyok túl,

1hét/takarítás. De ez már csak sima mosás volt + növénycsere és megint zavaros, homályos a víz.

No meg büdös :(.

Lehet hogy itt követtem el a hibát?

Kiirtottam a csigákat és vele a 'természetes (hasznos) baktériumokat?


Ha így van, mi lenne ha friss esővízzel tölteném fel az akváriumot?

Csak egy tipp, tényleg nem értek hozzá. Ezért kérdezek.

Előre is köszönöm a hasznos tanácsokat, segítséget.



#csiga #zöld alga #Büdösödik a víz
2013. jún. 9. 09:22
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
a csigák pont hogy tisztítják az akváriumot
2013. jún. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Hmmm... gondoltam :(

Hol lehet beszerezni csigákat?

Milyet érdemes? Mennyit?


Esővizes feltöltés (hasznos 'bacik miatt), érdemes?

2013. jún. 9. 09:41
 3/22 Ilyes levente54 ***** válasza:
En almacsigat ajanlok de nekik egy nagy hatranyukvan hogy leragcsaljak a novenyeket, tehat jobb lenne ha egy alganyalo vennel.Ok bekesek , szepek , jol mutatnak az akvariumban es nem is eszik meg a novenyeidet.Torpe szovi harcsabol ajanlok egy 2-3 peldanyt.Az eso vizes cucc az nem tudom hogy jo lenne e .Es szerintem te ott kovettel el hibat hogy nem kell olyan surun takaritani. Egy jo szuroje kell legyen az embernek es o majd elvegzi a piszkos munkat, a npvenyeket sem szabad bojgatni, ha egyszer a vizet eltalaltad akkor azt ugy kell hagyni kb.masfel evig, jo hetente lehet cserelni 10 literkent de nem szabad az egeszet kicserelni.
2013. jún. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 bamboochatheone ***** válasza:

Szűrőd milyen fajta? Halak vannak? Ha igen akkor milyenek és mennyi?

Heti nagytakarítást tilos csinálni!! Hetente csak vizet kell cserélni neked kb heti 15 litert.

2013. jún. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Én mivel már előttem válaszoltak a kérdésedre, tehát elkezdték az okfejtést ezért csak az esővizet mondanám.


Mivel nekem X célból nagy szükségem van az akvárium vízre, tehát orba szájba részleges vízcsere van, így 650 literes ibc tartályokban tárolom de ez most lényegtelen.


Mikor nem lehet esővizet gyűjteni:

Szomszéd esetleg te magad motoros háti permetezővel dolgozol,(réz,rovarölő,különböző porlasztott növszerek a ház körül) szúnyogirtási szezonban, csak tiszta csatornánál gyűjthető,madárkolónia ha van a tetőn akkor az se nyert, OROSZ RÉGI PALA ESETÉN szigorúan tilos!


ph érték semleges 7, vagy 6.5, a keménysége 1-2 nk ha keményebb akkor nem nyert van benne valami, de az értékeket 5-6 óra állás után érdemes mérni, és kristály tiszta az esővíz nem opálos, vagy zavaros, ha hordóba gyűjtöd 100 liter gyűjtése esetén legalább 200 liter túlfolyás kell, tehát nem árt tartós esőben gyűjteni.


Tehát ph teszt, keménység teszt, neptun teljesen jó, ha ezekkel nem rendelkezel elpusztulhatnak a halaid.

2013. jún. 9. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Isten őrizz, nehogy tegyél bele csigát!!!

A csigánál már csak az esővíz a rosszabb!!!



Nem elég, hogy gyakorlatilag lenulláztad a lebontó bacikat, még a ph-t is megbaszkurálnád az esővízzel.

Bele ne tedd!!!


Hagyd békén az akváriumot, mert az állandó "takarítgatás" miatt nem bír kialakulni az egyensúlya.


Halak létszámát, fajtáját, szűrő típusát írd meg.

2013. jún. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
0%

kezdőnek TILOS akváriumot tartani amég megnem tanulja miket szabad és miket nem.

Először érdemes olvasgatni,net-bookokat letölteni iletve beszerezni egy jó kezdő akvarista könyvet.


Ha innen mindent megtanultál és elég felkészültnek érzed magad,akkor kinézheted a halakat,növényeket,berendezést.

(de ajánlatos először garnélás akváriumot,vagy szimplán növényeset tartani)


Majd összeállítod az akváriumot a növényekkel és a berendezéssel(gondolok itt a szűrőre,ajzatra, stb...)

és megvárod amég "beérik a víz" ez min.2 hét de lehet akár egy hó is.

ha beért a víz akkor veszed meg a halakat,és betelepíted őket a tanult módszerrel.



NEKED MIT AJÁNLOK?

Azt hogy szerintem te még "éretlen" vagy egy akváriumhoz ezért jobb lenne ha vissza vinnétek a boltba vagy elajándékoznátok az élőlényeket és addig amég megnem tanultad a lépéseket(ez jó pár hónap,mire mindent jól át tanulmányozol)

férre raknátok a berendezést és az aksit.


Mert szerintem mire mindent megtanulsz,addigra minden kidöglik...

(Semmit ne értsd férre,jóból mondom mert az akvarizálás elég nehéz)

2013. jún. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

"Torpe szovi harcsabol ajanlok egy 2-3 peldanyt"

???


"nem kell olyan surun takaritani"

de most kellett, zavaros és büdös volt a víz


"alganyalo vennel"

Algaevő harcsa-Ancistrus temminckii

[link]

1 van, csak nem ilyen élénkek a foltjai.


"Szűrőd milyen fajta?"

Atman at-f302

[link]


"milyenek és mennyi?"

Passz, tényleg kezdő vagyok :(

5-6 'nagy és 3-4 kicsi, 1cm alatti, ezek már itt születtek :)


Köszi az esővizes tanácsokat.

pár napja permeteztem az almafákat :(

De jó hogy szóltál!


"Isten őrizz, nehogy tegyél bele csigát!!!"

Na most akkor legyen csiga vagy ne? :( ?

2013. jún. 9. 11:00
 9/22 A kérdező kommentje:

"kezdőnek TILOS akváriumot tartani amég megnem tanulja"

Picit 'kemény vagy,

de biztos igazad van (a Te szempontodból)

Azért köszönöm a válaszod.

2013. jún. 9. 11:10
 10/22 anonim ***** válasza:

Most leírtam előzőekben az esővizet, tehát az nem olyan egyszerű mint ahogy sokan gondolják, én használom előszeretettel, de rutinból és némi vegyi segítséget is igénybe véve hogy jó vagy sem, de az íz sem utolsó szempont.


Csigák: alga burjánzás miatt szaporodnak el, venned pluszba nem kell isten ments, alga oka általában az ammónia többlet, és a nitrát felhalmozódás, több nitrát van a vízben mint amit a növények fel tudnak venni. Részleges, nem teljes vízcsere csökkenti a nitrát szintet.


50 liternél variációk a részleges vízcserére, heti szinten, 1x30% ha sok az alga, 2x15% ha az se jön be még mindig sok az alga akkor heti 2x20%. Ha nagyon túl vagy telepítve akkor lehet egyik se jön be.


"friss esővízzel tölteném fel az akváriumot" ozmózis sokk, elpusztulhatnak a halak, a hirtelen lágyítás miatt.


"Berágtam, nagytakarítást csináltam, köveket, tereptárgyakat kifőztem"


Az akvárium egészség flórája a baktériumoknak köszönhető, jelen vannak a vízben, a szűrőben, és a NEM festett (hermetikusan műanyagbevonattal lezárt) kövek felületén, közöttük, tehát a talajban. Mivel kifőzted ezért nekik reszeltek.


"zavaros, homályos a víz.

No meg büdös :(" Sterilizáltad a talajt, kérdés a régi beállt vízből menyit tartottál meg, továbbá a szűrő szivacs is átesett egy ilyen baktérium irtáson vagy sem.


Büdös: az átlag ammónia, ha van virágföld otthon akkor szagold meg és hasonló illatú akvárium víz a jó.


Tehát a te esetedben a kulcsszavak: ammónia, nitrát, nitrifikáció, nitrogénkörforgás, 30 napos nitrogénciklus.


Fentieket sikerült leamortizálnod.


Megoldás: ha leírod a halak létszámát, összetételét, a szűrő típusát, akkor tudok mondani valamit.

2013. jún. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!