Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ki kell cserélnem az egész...

Ki kell cserélnem az egész vizet az akváriumban ha egy hal meg halt?

Figyelt kérdés
Csak aranyhalak vannak egy akváriumban.

2013. jún. 10. 11:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

mekkora az aki? menyi hal? szűrés? milyen idősek a halak ?

általában nem kell de vannak kivételes esetek amikor más is közre játszik

2013. jún. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Pendulum92 ***** válasza:

Ha a többit is ki akarod nyírni, akkor igen.


A probléma forrását kéne megszüntetni.


~40 literes akvárium, ~3-4 aranyhal felállás? (Sacc)

2013. jún. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem kell az egészet.
2013. jún. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 izomszörp ***** válasza:

Nem kell!

De mi miatt halt meg?

Aki mérete?

2013. jún. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 YourDestiny ***** válasza:
Nem kell. Ha a tartási körülmények jók, és nincs betegség, hanem például öreg hal pusztult el vagy hasonló, semmit sem kell tenni. Max. egy kisebb vízcsere. Viszont már most kijelentem, hogy a hal nem volt öreg.
2013. jún. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Azért halt meg valószínű ,mert depis lett.(Ezt mondta a kisállat boltos csaj)Tegnap volt egy hete ,hogy megvettem őket.Minden új, minden működik.Tettem bele most metilénkéket, elvileg fertőtlenít mindent!
2013. jún. 11. 11:02
 7/12 anonim ***** válasza:
óóó édes istenem ez vicc igaz??
2013. jún. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

a többi is meghal nem értem miért nem lehet válaszolni ezekre

mekkora az aki? menyi hal? szűrés? milyen idősek a halak ?

bár akkor nem rég vetted és meg is halt egy aranyhal általában jó körülmények közt él akkor nem lesz csak úgy depis és hal meg amúgy a kisállat kereskedésben az eladóra nem szabad hallgatni neki csak az számít hogy legyen meg a bevétele légyszí ird le amit fent kérdeztem mert így a többi is meghal

a metilinkék az egy fertőtlenítő ezt csak beteg halakon szabad alkalmazni kiirt minden baktériumot beleértve a jó bacikat is és ezek kellenek a halak ürülékét lebontani nincs baktérium nincs ami lebontja a halkakit felgyülemlik az ammónia és a többi hal is el fog pusztulni légyszí írd le a válaszokat a kérdésemre hogy segíthessünk mert a többi is meghalhat

2013. jún. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Pendulum92 ***** válasza:

Depis lett? 1 hetes akvárium, és már is halak vannak benne? Gondolom nem 200 literes akvárium 4 aranyhallal. Metilénkék az akváriumba 1 hal halála után?


Annyi mindent kéne felsorolni, hogy mit csinálsz/tál rosszul, hogy nincs értelme. A legalapabb dolgokkal sem vagy tisztában, nem néztél utána semminek, csak bumm bele.


Én úgy ahogy van visszavinnék mindent a "boltos kiscsajnak", és újrakezdeném az egészet.

2013. jún. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 YourDestiny ***** válasza:
A metilénkékkel mégsúlyosabbá tetted a helyzetet. Az eddig alig működő szűrésedet is kinyírtad bele. Gondolom a biológiai szűrésről nem olvastál.
2013. jún. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!