Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért jönnek fel a víz tetejér...

Miért jönnek fel a víz tetejére a halak?

Figyelt kérdés
Kinti "tavamban" 15 kárász van semmi más. Mostanában szinte bármikor ránézek a tóra a legtöbb hal fent pipázik vagy majdnem kidugja a vízből a száját. Azt nem hiszem hogy oxigéntalan lenne a víz hiszen egyfolytában esik az eső. Nem tudom hogy mennyit befolyásol az hogy vassal körülvett a tó. Már sok mindenre gondoltam de remélem tudtok nekem segíteni. Minden nap kukoricával etetem őket ami elmerül ezért nemhiszem hogy táplálékot keresnének.
2013. jún. 12. 22:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Kéne bele szűrő Gézu!
2013. jún. 12. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Pendulum92 ***** válasza:

Általában ha nem oxigén hiány, akkor valami mérgezés lehet.

Én ebben az esetben is, mint a legtöbben, ammóniára tippelek. Szerves anyag bomlásakor keletkezik, és ha kicsi a tó, viszonylag sok a hal, akkor nincs ami lebontsa, és elég veszélyes vegyület a halakra nézve.

2013. jún. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Egy beteges barackfa alatt van ami sok levelet és barackot ejt a vízbe. Mit javasolsz mit tegyek hogy ne essen bajuk? Akkor teljesen kitakaritom a hejüket és az után nemtudok valamit tenni elenne? Csiga vagy valami ami segítene ebben? Egy tavi szűrő sajnos nekem nagy kiadás lenne ezért valami egyszerűbbet.
2013. jún. 13. 12:45
 4/7 anonim ***** válasza:
Nincs más, ami lebontja az ammóniát, csak a szűrő.
2013. jún. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

marad a fa kivágása.


barack esik a vízbe elkezd rohadni és beposvad a víz..

2013. jún. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Dioxyde ***** válasza:
Kell szűrő ezen nem lehet spórolni....ha meg nincs rá pénz nem kell kerti tavat csinálni.
2013. jún. 13. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Pendulum92 ***** válasza:

Ne vegyél komplett szűrőt, csak egy szivattyút.


Onnantól kezdve már lehet építeni egy hordósat, vagy növényeset.

2013. jún. 13. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!