Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Most szül a szifóm. Már...

Mon35 kérdése:

Most szül a szifóm. Már láttam 4 db kishalat. Meddig tarthat a szülés? Nem szeretném hogy megegye a kishalakat. Még látszik a terhességi foltja. Ez szülés után teljesen el fog tünni? Honnan tudom hogy már vége a szülésnek?

Figyelt kérdés

2013. jún. 15. 13:21
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia, hát nem fog tetszeni amit írok, a kérdésedre nem tudom a választ, van egy ilyen nagyon nehéz dolog amiről akvaristák nem beszélnek az a szaporulat, őszintén addig örülj amíg nincs, konkrétan xipho egy nagytestűnek számító 100 liter feletti akváriumba tartható hal, a hímek között elég nagy dominancia harc van, az én tapasztalataim szerint akár olyan szinten háttérbe szorítják az alárendelt hímet hogy az visszamarad a fejlődésben és el is pusztulhat.


Az a része amiről nem beszélünk azt meg nem nehéz kitalálni micsoda, nekem van szégyen de nem tudom most pontosan a halaim számát mondjuk 40 darab.

Ha elkezdenek szaporodni hova tegyem őket. Ráadásul sanszos hogy alom testvérek is vannak, az meg beltenyészet.

Az eladásba nincs perspektíva, meg a kicsiket is nehéz felnevelni.


Tehát erről nem beszél senki, de attól még van, te se vagy szerintem felkészülve rengeteg akváriummal a tenyésztésre, nem rendelkezel megfelelő nem rokon tenyészegyedekkel, valamint bejáratott üzleti kapcsolatokkal a halak eladására.


Bocs ha kicsit kiábrándító a dolog, de azokat a halakat el kell tudni helyezni ha nőnek.

2013. jún. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem hogy ez jelenleg nem jelent gondot mert elég nagy a rokonság és szinte minden családtag tart halakat már nagyon hosszú évek óta. A párom öccse,a nagynénje a nagybátyja és az unoka tesója is. Plussz Miskolcon van jópár állatkereskedés ahol beveszik őket. igaz kb 80- 100/db áron de ez szerintem nem is rossz. Annyi pÉnz összejön azért hogy az eledelük megvan belőlle. Csak én vagyok még kicsit kezdő akvarista. Szóval nem kiábránító számomra amit itt irtál. :)
2013. jún. 16. 02:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!