Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kisfiam nagxon sok kaját...

Kisfiam nagxon sok kaját öntött az akváriumba. Zavaros a viz muszáj kitakatitani az egészet? éppen tegnap csinâltam meg.

Figyelt kérdés
2013. jún. 15. 22:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem értek hozzá, de épp erről úgy emlékszem, gyerekkoromban olvastam egy ,,Akvarisztika" könyvet, és azt írta, hogy a halak által fölösen meghagyott ételmaradékot nagyon gyorsan elkezdik a baktériumok bontani, azonban ennek során a baktériumok nagyon sok oxigént használnak el, ami a halak fulladásához vezethet.


Remélem kapsz hozzáértőbbektől is segítséget, én ennyit tudok, tehát én kivenném legalább a nagyját az ételmaradéknak és a zavaros víznek, ha most én hirtelen ilyen helyzetbe kerülnék és nem tudnék tanácsot kapni.

2013. jún. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Cseréld ki!!
2013. jún. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Pendulum92 ***** válasza:

Én, mint "hozzáértő" azt tudnám tanácsolni, hogy 50%-ot cserélj le pihentett vízre. Ezzel kicsit felhígítod a mérgező anyagokat. Mondjuk 2 nap múlva meg még 20%-ot, utána mehet minden a normális ütemben tovább, a többit csak elbírja a szűrésed( remélem van).


ja, és szerintem rakd magasabbra a halkaját.

2013. jún. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Csinálj egy nagy vízcserét. Ha le van süllyedve a fél doboz kaja, azt porszívózd ki. Ha a tetején úszik, egy tállal halászd le.
2013. jún. 15. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Platypus ***** válasza:
Ahogy hable mondja, úgy lesz jó. Takarítani tilos, mert most nagy szükség van a lebontó bacikra, viszont minél több vizet ki kéne cserélni, hogy kevesebb cuccot kelljen lebontani. Egy extra levegőztető sem ár. Ha van leszívócsöved, azzal össze tudod szedni a kajamaradék nagyját a vízzel együtt.
2013. jún. 16. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egy ismerősöm 2 éves fia szeretett etetni félóránként, de csak úgy engedtem neki, hogy a tetejébe szórtam kicsit, hogy azt öntse. Aztán amikor nem figyeltem oda, a garnéla kajából úgy a harmad dobozt beöntötte. Azóta eldugom előle és ha keresi, azt mondom elfogyott. Hát most mit lehet csinálni. Kicsi még hozzá :D
2013. jún. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nagyobb vízcsere és porszívózás ennyi kell.És eldugni a kaját mert a kisgyerekek nagyon szeretik etetni a halakat nálam is a rokonok ha eljönnek a gyerekek mindig etetni meg kiszedni akarják őket.
2013. jún. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!