Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 320 literes akvárium,50cm...

Pusisz kérdése:

320 literes akvárium,50cm mély. Hány watt világítás kellene?

Figyelt kérdés

A Led-es keveset fogyaszt, de harmatgyenge, a neon(fény)cső vagy az energiatakarékos izzók (E27) jobbak? Esetleg spot?

Kb 8-9 órát világítanék.



2013. jún. 16. 20:53
 1/9 anonim ***** válasza:

Milyen hosszú akvi? Ez 110 centire húzható ki max.

[link]

A T5 fénycsövek jók.


Ha ledest keresel, akkor meg a powerledek közt kell szétnézni.


Kérdés, hogy milyen típusú akváriumot csinálsz. Hogy mennyi növény, vagy mi lesz benne? Mert ha alacsony fényigényű növények, anubias, ilyesmik, ahhoz nem kell sok fény.

2013. jún. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Anubiasok, hólyagos vizikehely van, hínárféléket tervezek még háttér növénynek..

Tehát 2db 40 wattos cső 8-9 óráig?

2013. jún. 16. 21:54
 3/9 YourDestiny ***** válasza:
Na azért a Power LED-eket ne becsüljük le kérem. Fénycsőből még a T8 is elég lehet. A helyzet az, hogy anubiasnak meg hólyagosnak simán elég a 100 Watt közele, a hínár meg totál ellentétje, oda jóval több fény kell. Viszont akkor meg az anubiasodnak nem lesz kellemes.
2013. jún. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Igen, ha hínárok fölé rakod pont a lámpát, akkor elég a 2db 39 Wattos nekik.

A többi, anubias, hólyagos, stb.. meglesz elöl az árnyékban is, legalább nem fogja ellepni őket a zöldalga.



Akkor kéne még két cső, ha mindenhova fényigényest raknál.

2013. jún. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem. De hát nekem 8.


Én mindig a vízoszlopot nézem, nem mindig kell feltétlenül az egész akváriumot bevilágítani. Ha csak 1 tő növényed van, tulajképp elég a fölé az 1 tő fölé egy lámpa. Legalábbis én úgy szoktam világítani és ezzel nem szokott gond lenni.


Mert hát nem az akváriumnak kell a világítás, és nem a halaknak, csak a növényeknek.

2013. jún. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
De azért fényterelő mindenképp kell rá.
2013. jún. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Még egy ötlet: egyik sarokban a hínárfélék környékén energiatakarékos (fénycsőszerű) izzó e27-es fényterelővel?

20Wattos belőle 100Wattos normál izzónak felel meg. Esetleg?

2013. jún. 17. 06:19
 8/9 anonim ***** válasza:

Én a hínárt ilyennel világítom (a hínár tetejéhez 15 centi közel van a lámpa).

[link]


ilyen izzó van benne

[link]


Na most hát ilyen izzókat is berakhatsz fölé

[link]


de kellenek oda a 30Wattos izzók, mert nálam nincs 50 centi magasság és úgy világítok a 26 wattossal, az még jó, de a hínár persze megnő magasra, csak akkor ha csak 20Wattossal világítod, szerintem alul nem éri majd elég fény és az alja le fog kopaszodni.

2013. jún. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Az a helyzet, hogy 20 wattos osram kompakt fénycsövem van itthon (újak, 10 db) és ezért fordult meg a fejemben...


Arra gondoltam, hogy egy db 39 wattos sylvania cső + 1 db 20 wattos kompakt izzó és a hínárok fölé még egy powerledes spot (3*1watt)9 watt. A búra is házilag lesz, tükrös fóliával befedve a belső oldala.

Van esély, hogy életben maradnak a zöldségeim? :)

2013. jún. 17. 21:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!