Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tippeket kérem hogyan oldjam...

Tippeket kérem hogyan oldjam meg a kerti tavam biológiai szűrését külső kisebb szűrőtó segítségével?

Figyelt kérdés

A nagy tó 10.000-11.000 literes igaz nagyon sok tavirózsa és egyéb növényekkel van dúsítva de úgy látom kéne egy kisebb szűrő tó a hordós megoldás nagyon hamar koszos lesz sok vele a macera főleg hogy heti 3-4x kéne kitakarítani kb 500-700 literesre tóra gondoltam 5000l/h pumpával


Tippeket ötleteket szeretnék kérni hogy hogyan alakítsam ki a kis tavat



#tisztítás #ketitó #szűrőtó #biológiaiszűrés
2013. jún. 17. 14:23
 1/8 Pendulum92 ***** válasza:

Azt tudom tanácsolni, amit én is tervezek(ha majd lesz tavam): Tegyél a kis tóba sódert(rendelj 1 köbmétert, pár ezer ft) úgy 50 cm magasra, és telepíts rá nádast. Egyik oldalába menjen a szivattyúból a víz, majd a másik felén alakítsd ki úgy, hogy visszafolyjon automatikusan, magyarul egy kicsi lejtéssel, és egy kicsi csatornát kialakítva.


A sóder, gyökérzet, mind baktérium telepedési hely, a növény meg közben kiveszi az ammóniát, nitrátot.

2013. jún. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Pendulum92 ***** válasza:
Szennyvizet is szoktak így tisztítani.
2013. jún. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

gyors rajz az elképzelésemről remélem értető


[link]


így megfelelő lenne ?

2013. jún. 17. 14:55
 4/8 Pendulum92 ***** válasza:

Jól látom, hogy a szivattyút a kistó végébe akarod rakni? Gravitációsan menne a víz a szűrőtóba?


Szerintem ez így nem lenne túl szerencsés. Inkább valahogy úgy kéne, hogy :



A nagy tóba rakod a szivattyút, amiből egy cső viszi a vizet a kistóba, a végét úgy old meg szerintem, hogy esőztetős legyen, eloszlassa a vizet a kavicsrétegen. Majd a végén magától folyjon át a víz a nagyba újra.

2013. jún. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

igen gravitációs lenne

szóval akkor cseréljem meg a motort és ilyen durván fogalmazva 2db vízesés lenne a nagy tóból bele a kicsibe a kicsiből a tiszta víz a nagyba

elkezdtem csinálni és ahogy nézem 30cm magasra elég lesz megemelni a kis tavat hogy a víz szépen vissza folyjon a nagyba

amúgy remélem elég lesz egy 170cm hosszú 60-70cm széles

lefelé 50cm mély felfelé +30cm

2013. jún. 17. 16:46
 6/8 Pendulum92 ***** válasza:

Szerintem jó lesz. Azért jobb, ha a nagy tóba teszed a szivattyút, mert ugye a nagy tóbol nem fogyhat ki a víz, a kis tóbol meg ha valami folytán nem folyik át elég víz, szárazra kerülhet a szivattyú, ami úgy már simán leéghet. Magyarul biztonsági szempontból.


ha jól számoltam majdnem 600 literes lesz a kis tó, ha ezt megtöltöd sóderrel és még nádat is teszel bele, az szerintem tökéletesen meg fogja szűrni biológiailag. Még sokba sem fog kerülni, mert ahogy néztem( [link] ) 1 m3 sóder olyan 2-3 ezer, a nád meg lehet neked is van, ha nincs az sem sokkal drágább szerintem. Akár valakitől is veheted, akinek sok van.

2013. jún. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

köszi az infókat

sóder az van nád az sajnos nincsen annyi

remélem pár napon belül letudok menni a Tiszára és (lopok) egy pár tő nádat :)

2013. jún. 17. 18:07
 8/8 Pendulum92 ***** válasza:
Jó lesz úgy, szerintem el fog szaporodni úgy is.
2013. jún. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!