Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kiderült, egy Afrikai sügéres...

Kiderült, egy Afrikai sügéres akváriumba fogok belekezdeni mit tegyek először?

Figyelt kérdés

Az akvárium pont 120x50x50-es lesz azaz 300l-es, ez pont elfér az állványon, ami már volt itthon nekünk.

Milyennek rendeznétek be, milyen halakat raknátok bele, persze a hozzáértőket kérdezem, mint YourDestiny.

Az aljzatot tudom milyen kell, hólyagos vízikalászom van most is sok, követ szerzek, a világítás, és a szűrés milyen erős legyen?

Egy külső szűrő mellé már tudok belerakni egy Eheim Pickup 2010-et!

Esetleg egy Atman 3337 jó lenne vagy jobb kell?

Tudom, sok a kérdés, de fel vagyok spanolva!

Még egy:

Esetleg tudtok megbízható akvaristát akitől vehetnék afrikai sügéreket amit írtok, mert a boltban (itt szegeden a trópusban) össze vannak nyomorítva 40l-es akváriumokba, és ki tudja mióta?



2013. jún. 18. 12:13
 1/6 A kérdező kommentje:

esetleg egy ilyen lámpa jó lenne?:


[link]

2013. jún. 18. 12:48
 2/6 anonim ***** válasza:
Én beraknám az atmant, mellé egy Eheim 2012-t, vagy egy 1200 l/órás körüli powerheadot. A 2010-es nem csinálna elég sodrást szerintem 300 literbe. A fény lehet hogy sok. Az lenne a jó ha külön kapcsolható lenne az a két fénycső, úgy ha nagyon algásodna, csak lekapcsolnád az egyiket.
2013. jún. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én inkább a halakralennék kíváncsi!
2013. jún. 18. 14:06
 4/6 YourDestiny ***** válasza:

A fény nagyjából pont a felső határ, ennél erősebb nem is kell egy sügeresbe. A 3337 nagyon kevés lesz. Ide kéne egy MINIMUM 12 literes tártályméretű vödrös (pl. EX1200, de inkább ennél is nagyobb), ám ebben az esetben fullos minőségű szűrőanyaggal. Vagy a 3337 mellé mégegy hasonló külső, az lenne a legjobb. 4-5 liter Siporaxnak mindenképp legyen hely, plusz egy réteg ülepítő, előszűrést végző anyag, és legalább 5 centiméternyi réteg szivacs. Amilyen gyors az anyagcseréjük, 300 literbe ennyi bizony ilyen bio kelleni fog. Hogy valamivel érthetőbb legyen a dolog, ezenkívül tartsd szem előtt, hogy az afrikai sügeres akváriumot szokás kicsit túltelepíteni, hogy minél eloszlóbb legyen az agresszió.


Kiegészítésnek 120 centire talán még nem muszáj áramlásgenerátort rakni, de egy erős belső menjen, amit 1200 liter per óra alá semmiképp ne adj. Vagyis az Eheim 2010 mechanikain kívül nem jó semmire, mert az áramláshoz kéne egy plusz löket. Na meg a kvarchomokod is algásodna a gyenge áramlás mellett. Apropó kvarchomok.


Aljzatból kétfélét javasolnék: a kvarchomok, ez esetben sötét kövekkel, vagy fekete márványzúzalék, ez esetben világos (pl. mész) kövekkel.

2013. jún. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 YourDestiny ***** válasza:
Ja a halak, na azok lemaradtak. Véleményem szerint közepes méretű afrikaiakból menjen. Itt már van alternatíva, szerintem simán bevállalható lenne akár pl. a tanganyikai frontosa is, de gondolom inkább több halat, és színesebb összeállítást szeretnél. Konkrét tippet nincs értelme adni, nézelődni kell. Kezdő sügereknek malawiból a labidochromisok, pseudotropheusok, maylandiák, iodotropheusok közt egyeránt nézelődhetsz, tökéletesek lehetnek, bár 300 literre akár már a melanochromis nem is befigyelhet. Közülük biztosan lesz választék. Tanganyikából főleg a neolamprologus nemet említeném, de ha tetszenek, akár egy lazacsügereset akváriumot is csinálhatsz. Viszont ők hatalmas rajban élnek, ezért így is kell tartani őket, avagy kevésbé lesz változatos az összeállítás. Nézd ki a tetszős halakat, aztán lesz értelme tovább tárgyalni róla, létszámról, stb.
2013. jún. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha egy 20 literes vödröt felraksz az akvárium tetejére, csinálsz rá egy lefolyó ormányt és egy kis 600 l/órás pumpával felnyomod a vizet, majd a vödörbe raksz úgy 15 liter szűrőanyagot, úgy elég hatékony lesz a szűrés. Ronda megoldás, viszont rendkívül olcsó: [link]
2013. jún. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!