Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan hűtsem le az akváriumot?

Hogyan hűtsem le az akváriumot?

Figyelt kérdés
Nagyon fontos, olvastam sok kérdést, de nekem NINCS lehetőségem ventillátoros megoldásra, légkondiciónálónk nincs, és az akváriumomban ma reggel 31fok volt((RC garnik)) és félek délfelé még több is lesz. Rakk bele egy rakat jégkockát amint csak fagy a fagyasztóban de nem hat semmit!
2013. jún. 21. 08:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Jégkocka helyett egy műanyag dobozban fagyassz vizet és azt tedd bele.Az hatásosabb,mint a kis kockák.
2013. jún. 21. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát ha ventilátorra nincs lehetőség, tehát nem tudod párologtatni a vizet, akkor csak egy megoldás marad meg kell növelned a hűtő felületet.


"RC garnik" gondolom nano akvárium, az 10-15 liter víz hiába hűtöd le pillanatok alatt visszamelegszik.


Valahogy növeld meg a hűtőfelületet, vagy a víztömeget.


Én a hűtőfelületet így csináltam: [link]


Ezzel teszel hozzá egy 15-20 liter hűtőfelületet, érzéketlenebb lesz a lakás c.fokára a víz.


Vagy marad a pc ventilátoros megoldás, a hőleadás elvén, vagy szűrőakvárium, vagy szűrő vödör amivel megnöveled a vízmenyiséget.


Jégkockát felesleges dobálni az kinyírja a élőlényeket, 80liter alatt nem érdemes jegelni, felmegy a hőfok, lemegy a hőfok, előbb utóbb beadják a kulcsot a nagy hőingadozások miatt.

2013. jún. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 YourDestiny ***** válasza:

Az azért elég fura, hogy valakinek nincs lehetősége egy 12 Voltos tápventilátort felé rakni. 300 forintba kerül. Kell még egy trafó vagy átalakító, meg kábel, és kész. Na de mindegy. Én a jégkockás, lefagyasztott, vízbe helyezéses megoldást nem díjazom egyébként.


Vedd le a tetőt, hagy párologjon jobban. Csökkentsd a világítás időtartamát is.

2013. jún. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én vettem most 3 ventiilátort és 2 adaptert,

mert több akváriumom van mint ventim.


A venti 1200 Ft volt (dizájnos fehér lapátokkal a legközelebbi számtek boltban).


Az adapter pedig 2400 Ft volt itt a sarki kis műszaki boltban. DC 3-tól 12 voltig kacsolható (600 miliAmperest vettem).


Az adaptert 9 voltra kapcsoltam, úgy pont jól forog, hangja nincs, és nagyjából 2 fokot hűt a vízen.


Az egyik adapterre 2 ventit kötöttem ahol 2 akvárium van egymás mellett. Ahol meg már nagyon messze van a harmadik akvárium, oda kénytelen voltam külön adapter is venni.

Aztán még vannak a konyhában is akváriumok, oda a talvalyi ventiket raktam és még mindig nincs mindegyik hűtve, de a fontosabbak azok igen.

2013. jún. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én sem értem azt a részt hogy nem tud ventit rakni, valahogy csak lehet, ventilátor ha fújja a vizet 28-29 fölé nálam sose ment.


Jeget dobálni, meg jeges flakont az badarság, lemegy, fölmegy a hőfok, azt nem bírják a halak.


Ventilátor kötelező ha meleg a lakás, ha nem elég akkor meg kívülről hűteni, tegnap otthon voltam nem ment a lakás klíma, kint dolgoztam, 28 c.fok reggel a viz, beledobtam 4 darab akkut, délbe kajánál 26-27 között, bele még 4 akku délután 4-kor 26 c.fok , szépen lassan hűti és tartja is.


A tetőtér klima nélkül ilyenkor 30-32 c.fok, ott vannak az akváriumok.

2013. jún. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ebbe dobálom a jeget: [link]


Nem az akváriumba, nem hiányzik hogy megfázzanak.

2013. jún. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!