Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Néhány nap alatt növényrothadás?

Pendulum92 kérdése:

Néhány nap alatt növényrothadás?

Figyelt kérdés

Vasárnap itthagytam ezt az akváriumot: [link] (egyetemre járok, hétközbe nem vagyok itthon)


Minden rendben volt, míg megjöttem ma pénteken...

Kissé sokkolóan hatott, hogy a növényeim fele szét van rothadva.

A hólyagos vízikehely és a red mooron lévő kisebb növény bánta meg legjobban.

Az az érdekes, hogy a red mooron a bal oldali növény(tudja valaki mi az?) még nőtt is, bár be van barnulva a levele.

A red moor-tól balra lévő szétvágott vízi hortenzia is nőtt, semmi baja.

A valliznéria is silányul néz ki, de nem rohadt szét annyira, mint a többi.


Még ami gyanús, hogy ( még nem volt gondom vele, így nem tudom biztosra), szerintem ecsetalgát és pontalgát látok a növényeken.



Most nem írnék le minden körülményt, mivel eddig minden rendben volt.


Leírom, mi változott az utóbbi néhány hétbe:


Aljzatcsere sóderről bazaltra (ha ez lenne a gond, miért rohadt szét a fán lévő növény is?)


A nyitott rendszerű külső szűrőm tetejébe raktam egy nyíllevelet. Már elkezdett hozni az új gyökereket, nőtt is azóta. Talán kivont bizonyos anyagokat, amik fontosak a növényeknek. De ez lehetséges? 5 nap alatt ilyen drasztikus hatást tudott volna elérni? Szerintem először a hiánytüneteknek kellett volna megjelennie, nem a fél állomány növényem szétrohadásának.


ja, és kb 10 ppm-nyit emelkedett a nitrát vasárnap óta, ez gondolom természetes, ha ennyi bomló szervesanyag kerül a vízbe.


2 m hidegfehér led felrakása pár hete - ez akár algásíthatott volna, de másnál meg nőnek alatta a növények, mint a gomba, így nem hiszem.



valakinek valami más tipp?



#akvárium #alga #növényrothadás
2013. jún. 21. 20:21
 1/10 anonim ***** válasza:
De most csak a leddel világítasz? Vagy a régi fénycső is ott maradt?
2013. jún. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A kettővel együtt világítok.
2013. jún. 21. 20:39
 3/10 anonim ***** válasza:
Akkor nem a fény miatt van. Fogalmam nincs.
2013. jún. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Simán el tudom képzelni -ha nincs a víz hűtése megoldva- hogy a megemelkedett vízhőmérséklet miatt van.
2013. jún. 22. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
#3: ez lehetséges? Mert most megnéztem, és 30 fokos a víz. Ez tűnik a legvalószínűbbnek.
2013. jún. 22. 08:08
 6/10 A kérdező kommentje:

diszhal.info


"vagy hirtelen vízminőség változás hatására gyakran szétmállik"



Mondhatni az összes szétmállott... még a friss levelek is.

2013. jún. 22. 08:13
 7/10 Platypus ***** válasza:
A Cryptocorynek gyakran reagálnak így a nemszeretem dolgokra, és a 30 fok az nemszeretem dolog. A hólyagos a legstrapabíróbb közöttük, ha az mállik, akkor nem meglepő, hogy a többi növénynek is baja van. Nem véletlen hogy egy diszkoszhalas akváriumban sem nagyon lehet a növények közül válogatni, mert ott üzemszerűen 30 fok a víz.
2013. jún. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
30 fok nagyon sok. Tegyél oda egy ventilátort, a növények 27-28 foknál többet már nem igazán viselnek el.
2013. jún. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Már le van véve a tető, egy székre raktam ventillátort, és nyomom 3-ason a levegőt a vízre. Meg csinálok egy kis vízcserét hűvösebb vízre, meg fagyasztóba raktam vizet(flakonba), azt a külsőbe fogom rakni, hogy lassabban hűtsön.

Most 28 fokos a víz, de megy le lassan.


Amúgy az én hibám, hogy fel tudott menni, mivel vályogházban lakunk, itt 26-27 foknál nem szokott feljebb menni. A szobanövényeknek akartam, hogy legyen fényük, így kinyittattam a redőnyt, hogy süssön be a nap. Hát, mostmár le fogom engedni már délbe, és szerintem maradni fog a max 27 fok.


Régebben is volt, hogy mállottak a növényeim, mostmár összeállt a kép, mivel mindig nyáron volt.


Köszönöm, megint tanultam valamit :D

2013. jún. 22. 12:32
 10/10 anonim ***** válasza:
halászlé...
2013. szept. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!