Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Lehet ez az ok?

Norbig kérdése:

Lehet ez az ok?

Figyelt kérdés

Az akvám fölött egy nem valami erős lámpa van,sűrű a növényzetem és kékalgám van,lehet az az ok,hogy a felszínen sok a növény és kevés a fény?Ha a felszíni növényeket eltávolítanám érné vele valamit?Mit tehetek?

Értelmes ,gyors válaszokat kérek.

A válaszokat köszönöm!


2013. jún. 22. 11:04
 1/6 Pendulum92 ***** válasza:

Kékalga? akváriumban zöld- és barnaalgáról tudok.


Amúgy a felszíni növényeket árnyékolás miatt szokták berakni, ha eleve gyenge a lámpád, és kivenném mindet.

2013. jún. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Platypus ***** válasza:
A kékalga két esetben szokott nagyon terjedni. Ha pocsék a vízminőség, és ha annyira jó, hogy egyáltalán nincs nitrát az akváriumban. Mivel a kékalgák képesek a levegő nitrogénjét megkötni, ezért nitráthiány esetén abszolút előnybe kerülnek és burjánzanak. Ha meg rossz a vízminőség, és sok az ammónia a vízben, akkor minden létező algánál gyorsabban képesek szaporodni, pár nap alatt meg is ölheti egy invázió a halakat.
2013. jún. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Pendulum92 ***** válasza:
Ja, és ha jól tudom, a kékalgák toxint is termelnek.
2013. jún. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Pendulum92 ***** válasza:
Folytatom, és befejezem Platypus gondolatmenetét: Távolítsd el a felszíni növényeket, és valszeg bővítened kell a szűrésed a kékalgák miatt, elég veszélyesek tudnak lenni.
2013. jún. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Válaszotok köszönöm.

Akkor a nagy Cryptocoryne átmegy a 72L-es be.

Már intézkedtem és munkába állítottam a kis veteránomat

az EHEIM-et.Remélem így már meg fognak oldódni a gondjaim.

2013. jún. 22. 18:51
 6/6 YourDestiny ***** válasza:
Nálam is kék algás helyzet van a nanoban. Ez sok fénynél, kevés fénynél, fény nélkül egyaránt terjed. Nálam nem vált be a nitrát szint emelése, de lassult a terjeszkedés. Próbáld ki.
2013. jún. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!