Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Valaki nem tudna akvárium...

Valaki nem tudna akvárium hűtési tippet?

Figyelt kérdés
Technika nélkül! Mi le szoktuk merni úgy negyedéig a vizet, és hideggel pótoljuk, meg rakunk bele jégkockát is, két fokot lemegy, de éjszaka, vagy a következő napon megint felmelegszik. Nem tudnátok olyan tippet amitől tovább is hideg marad az akvárium???

2013. jún. 22. 21:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Én is jéggel hűtök de reggelre nekem is visszamegy az nemjó ventilátor pedig kipárologtatja belőle a fele vizet állandóan tölteni kell.Én mostanába úgycsinálom éjszaka kinyitom ablakot bejön hideg reggel becsukom kintmarad meleg és nem lesz olyan meleg az akvi
2013. jún. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Fagyassz le fél literes palackokba vizet, és azokat lógasd a vízbe. Tovább tart, mint a jég. Fagyasztasz néhányat, aztán az egyik felével mindig hűtesz, a másik meg mindig épp visszafagy a fagyasztóban.
2013. jún. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 YourDestiny ***** válasza:

A módszered nem jó, ugyanis túl hirtelen hőváltozás lép fel. Fokozatosan kell hűteni, ahogyan fűteni is. Te hozzábombázod a hideg vizet, ami a halaknak nagyon nem jó. Vedd le a tetőt, hagy párologjon jobban a víz. A világítás időtartamán is rövidíthetsz, sok esetben az is fűti, ha a fényforrás közel van a vízfelszínhez. Főleg tetővilágításoknál gond ez, ugyanis a hő nem tud távozni. Mivel ugye felfelé száll, ki kell nyitni a tetőt, ezzel máris segítettél a valamit a helyzeten.

Egyébként egy olcsó megoldás a PC tápventilátor. Egy 12 Voltos trafóra rákötöd és kész. Kb. két és fél ezerből meg van. 2 fokot simán hűt rajta, és tartja. Persze ezt is szellőzéssel kell megoldani, ugyanis a vizet párologtatni kell. Más esetben ez a megoldás sem mér semmit.

2013. jún. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2013. jún. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Mi nekünk mostanában mindig ki van nyitva az ablakunk,és fedeles az akváriumunk, fölnyitottam a tetejét tegnap este, éjszaka nyitva volt, és most napközben is nyitva van. Éjszaka lehűlt 27°C-re, és még mindig tarjta a 27 °C-t. Vagyis nem melegszik fel. :)
2013. jún. 23. 13:05
 6/7 anonim ***** válasza:

Persze te látod, hogy nálad hogy jó.

Nálam a lakásban most 30,1 fok van, akármit csinálok.


A 100 literes nyitott akváriumban 1 ventilátorral 26,6 fok a 200 literesben meg 27,3 fok van. Ennyit tudtam tenni a halak érdekében. Nekik jó, nekünk nem :D


Pedig nekünk is van egy nagy ventillátorunk a szobában, az is meg, de hát csak kavarja a levegőt.

2013. jún. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
az is meg, ---> az is megy,
2013. jún. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!