Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért lett hirtelen ilyen...

Miért lett hirtelen ilyen agresszív az algaevőm?

Figyelt kérdés
1 hónappal ezelőtt vettem egy algaevőt. Most még csak 4 centis... Páncélosokkal van együtt tartva. Mióta megvettem semmi baj nem volt, barátságos volt minden hallal, egészen mostanáig. Raktam be nekik algatablettát, meg sera vipachipset is. Először ráment az algatablettára, utána a vipachipsre. A páncélosom csippentett belőle egy kicsit, elkergette az algaevő. Utána nem csippentett belőle, csak az evő algaevő mellett csipegette a talajt. Az algaevő most már "harapdálta is". Vagyis azt próbálta csinálni. Utána a páncélos az akvárium hátuljára ment, ahol nincs kaja, semmi. Az algaevő észrevette hogy ott van, és odament, majd elkezdte kergetni, meg harapdálni. Pedig nem volt semmi kaja, amitől elzavarta volna, vagy veszekedtek volna rajta. Miért lett hirtelen ilyen agresszív??

2013. jún. 23. 16:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Az anci területvédő.

Mekkora területe van? Hányan vannak a páncélosok?

2013. jún. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Ez nekem tipikus plekó viselkedés, azoknál ez természetes. Biztos hogy ancid van ?
2013. jún. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen nem tudom, lehet hogy pleco. Amúgy kb. 60 literes és 6-an vannak
2013. jún. 23. 16:41
 4/17 A kérdező kommentje:
[link] Szerintem ez tényleg pleco.
2013. jún. 23. 16:50
 5/17 YourDestiny ***** válasza:
Plecostomus vagy ancisrtrus, mindkettő tepsifejű harcsa (Loricariidae). Területvédők. Szűk helyen nem csoda, ha feltűnő agresszivitást mutat, miután beilleszkedett.
2013. jún. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 YourDestiny ***** válasza:
Mik vannak hatan? Az algázók. 300-400 litertől lehet tartani egy-kettőt.
2013. jún. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 YourDestiny ***** válasza:
Megnéztem a képet, szerintem a tiéd ancistrus. Egy példány sem tartható 60 literben. 90-100 literre egy hal, 120-130 litertől mondjuk egy pár.
2013. jún. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
A páncélosok vannak hatan. Akkor jó, sok haltartó ismerősöm van akinek az akváriuma jóval 100 felett van, azoknak majd elajándékozom.
2013. jún. 23. 17:16
 9/17 Pendulum92 ***** válasza:
Nálam 72 literben csinálta ugyanezt. El is adtam, nem is rakok többet ebbe az akváriumba.
2013. jún. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Az biztos hogy anci szerintem is a képről ítélve, én megmondom őszintén nekem is van az 54 literesbe egy másfél éves anci, sőt nem is nagyon tudok ahol ne lenne bent, akikkel szoktam beszélgetni, 50-60-70 literbe is tartanak belőle probléma nélkül.


Három dolog szokott lenni ami miatt agresszív, nem a megfelelő helyen, helyzetbe, és a megfelelő fa van benn neki, pl vasfa, és úgy jó ha alagút szerűen van elhelyezve, alá tudjon bújni körbe tudja járni, el tudjon vonulni.

A másik az etetés, a legjobb a fa közelébe etetni, a zöldséget is oda dobni, de a zöldség hiány miatt is szoktak stresszesek lenni.


Harmadik ha tényleg egy agresszívet fogtál ki, akkor sajna ilyen.


Most egy 80X35x40- es 112 literes aksi az nem sokkal nagyobb vizuálisan egy 60x30x30- 54 literesnél.


Egyezek a többiekkel, valóban jobb lenne neki a nagyobb aksi.


De 4 centisen 60x30 alapterületen üldözi a harcsákat? Nem garancia hogy 80x35 centis alapterületen nem fogja, még nagyon kicsi.


Szerintem itt más gond is van, vagy nincs elég növényzet, vagy a fa problémás, vagy az etetés.


De lehet a vízparaméter is problémás, 6 harcsa és egy anci van, mi van még mellette? És milyen szűréssel?

Zöldséget adsz neki? Milyen fa van benn?


Nálam nem kóser hogy 4 centisen ezt csinálja, egy hónapja vetted, kellene egy bővebb infó.

2013. jún. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!