Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Klórmeszet lehet halastóba...

Klórmeszet lehet halastóba rakni/alkalmazni? És ha igen milyen arányban?

Figyelt kérdés

2013. jún. 24. 15:23
 1/7 Pendulum92 ***** válasza:
Milyen célból?
2013. jún. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Most lehet mi vagyunk tudatlanok, de én erről még nem hallottam, klórmeszet az egy fertőtlenítő hatású anyag, istállók, ólak fertőtlenítésére használják, gyakorlatilag hipóval egyenértékű, olyan rémlik hogy üres víz nélküli tavat ezzel fertőtlenítenek ki, utána hagyják kipárologni, és marad a fehér kalcium meszelés, ez rémlik, de vízbe halak mellé szerintem halálos ítélet.


De mint írtam lehet tévedek.

2013. jún. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Barátom apjának van halastava, meg egy medencéje.

Hipót szokott önteni a medencébe, hogy ne algásodjon,

de a tóba semmit nem önt.

2013. jún. 24. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Pendulum92 ***** válasza:
Igen, ezért kérdeztem, hogy mi célból. Ca(OCL)2 az élőlények kipusztítására jó, gondolom algák ellen is hatásos, de sajnos nem specifikus rájuk.
2013. jún. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A halastó borzasztóan algás és emiatt lenne jó valami és olvastam valahol hogy a klórmész jó de aztán megvettük és végül nem használtuk mert rá van írva hogy vízi élővilágra nagyon ártalmas. De amit vettünk akvarisztikába lötty nagyon drága és kb 2 hét után megint undi a víz.
2013. jún. 26. 14:18
 6/7 Pendulum92 ***** válasza:
Kéne biológiai szűrés.
2013. jún. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
asszem az lesz köszi :)
2013. jún. 27. 13:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!