Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szőlőtőke akváriumba?

Norbig kérdése:

Szőlőtőke akváriumba?

Figyelt kérdés

Hogyan készítsem elő,mit kell tennem,hogy beletehessem az akvába?Mindent kérek leírni lépésről lépésre.Csak értelmes válaszokat.

A válaszokat előre is köszönöm.


2013. jún. 24. 20:40
 1/9 anonim ***** válasza:

Nagyon rizikos.

Rendkivul alaposan ki kell fertotleniteni, forrazni, hogy ne maradjon benne eloskodo.

2013. jún. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ezt szerintem 10 félképp lehet csinálni, én így szoktam.


Előveszed a szőlőtöke darabokat, nagyjából elképzeled mit akarsz kihozni belőle, ha több darabból áll kifurkálod a darabokat és összecsavarozod, fogsz egy csempe vagy egy járólap darabot, kifúrod és rögzíted rá a művedet.


Fogod az egészet és kifőzöd, ilyenkor már ellenőrizve van hogy elég a súly vagy nem, ha nem akkor kell még alá csempe hogy lenn maradjon, tehetsz sót a vízbe a főzésnél.


Ha kész kiveszed száradni, ha főzés előtt már száraz volt akkor nem sok kell neki, pár nap elég.


Utána áztasd be vize pár napra, lesz egy váladék réteg rajta azt én magasnyomású mosóval le szoktam veretni, így nem színez és nem penészedik, és a kéreg is könnyen eltávolítható.


Ha ez így kész akkor mehet az akváriumba a csempe talapzattal együtt, ha jól csináltad nem fog penészesedni, és nem színez.


A két csavar nem oszt nem szoroz ami a rögzítéshez kell, a csempéknek ugyanaz az anyaga amit a háttereknél használnak.

2013. jún. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Persze a csempét takarni kell aljzattal hogy ne látszódjon, és a csavar az facsavar.
2013. jún. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 YourDestiny ***** válasza:

1. Meggyőződök arról, hogy sok éve nem érte permet.

2. Ha kell, lehámozom a kérgét, megsikálom

3. Kifőzöm (szőlőnek elég 20 perc is, puhább féle)

4. Áztatom, amíg le nem süllyed (nem kötelező, mehet akváriumba, csak le kell fogatni).


Eleinte színezni fog, ez normális. Nálam 3 hónapig festette a vizet, aztán teljesen megszűnt az agyamra menni ezzel.

2013. jún. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

" Első válaszoló Nagyon rizikos.

Rendkivul alaposan ki kell fertotleniteni, forrazni, hogy ne maradjon benne eloskodo."


Semmivel se rizikósabb mint bármely másik fa, mindegyik fát ajánlatos kifőzni.

2013. jún. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 YourDestiny ***** válasza:
Ja igen, érdemes jól kiszáradt tőkét választani. Ha nedves, és nem szárítod ki előtte (ilyenkor ki kell vágni a tűző napra 3-4 hétre), akkor nagy eséllyel be fog penészedni. Egyébként nem gáz, totál ártalmatlan. Eltávolíthatod, de az algózók is szívesen fogyasztják a fehérséget rajta.
2013. jún. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Így már tiszta a kép.

De biztos semmi bajuk a halaknak tőle ha penészes?

2013. jún. 25. 15:42
 8/9 YourDestiny ***** válasza:
Semmit nem tesz.
2013. jún. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. jún. 27. 16:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!