Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Be lehet rakni az akváriumba...

Be lehet rakni az akváriumba zuzmós fát?

Figyelt kérdés
Találtam egy fát amit be akarok rakni az akváriumba, de nagyon zuzmós. Lepucolnám amennyire lehet és kifőzném.

2013. jún. 25. 17:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ha lepucolod amennyire tudod, akkor jó!
2013. jún. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Amúgy ha kifőzöd, mivel a zúzmó ugye moszatok és gombák szimbiózissá fejlődött kapcsolata, ezért akkor biztos elpusztul mind a gomba, mind a moszat!
2013. jún. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az jobban számít, mikor pusztult el a fa frissen, vagy 1-2 éve. Ha friss, az nem a legjobb.
2013. jún. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Pusisz ***** válasza:

Szőlőtőkét raktam be a köv módon:(nem főztem) Ledörzsöltem ami lejött kéreg, kosz, háncs. Drótkefe, gyökérkefe ami van. Utána kiszárítottam teljesen. 2 hétig lógott az udvaron. Nem a tűző napon, mert ha gyorsan szárad végigrepedhet. Utána ázott 2 hétig hordóban tiszta esővízben, ismét ledörzsöltem. A vizet nem színezi, az ancik imádják. Kicsit türelemjáték, de megéri.

Van aki beteszi egy hordóba/edénybe és csigákkal teszteli. Ha azok bírják nagy baj nem lehet.

2013. jún. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Tavaj valamikor pusztult el egy almafa. Elég száraz már, de még szeptemberig várok a berakással. Szóval ha kivágtam az almafát a sorrend hogy nézzen ki: szárítás, főzés, áztatás, vagy főzés, szárítás, áztatás?
2013. jún. 25. 20:35
 6/7 A kérdező kommentje:
Attól félek, hogy a kékmoszat vagy gombapórusok nem pusztulnak el, mert elég szívósak tutnak lenni a zuzmók, és toxinjai is vannak, amiket lehet nem tudok kifőzni, és kinyírom vele az egész akit.
2013. jún. 25. 20:39
 7/7 anonim ***** válasza:

Súrold le róla a zuzmót, aztán szárítsad.

Előtted az egész nyár, pár hónap 30 fokon megteszi a hatását.

Aztán forrázd le, nem kell nagyon főzögetni, és mehet az aksiba.

A színét valószínűleg fogja ereszteni, ha ez zavar, akkor az aksiba kerülés előtt 1 hónappal kezd el áztatni, hetente cseréld róla a vizet.

Lehet, hogy nőnek majd rajta gombák, algák, stb.

Ez nem baj. Kiveszed, lesúrolod, vagy leeszik róla az algaevők. Ha rendesen kiázott, már ilyen gond se lesz vele.

2013. jún. 26. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!