Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Apám állandóan meszeli a...

Apám állandóan meszeli a kerti tavunkat igaz elég nagy tó a tavirózsák nem pusztultak még ki és semmilyen növény lehet igaza van?

Figyelt kérdés

Sima mésszel meszeli szinte nincs is benne alga semmi!


Halak kárász van benne birják.


KB 3hónapja hetente messzeli


2013. jún. 27. 17:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Végül is az főleg kalcium, nagy kárt nem csinál vele, fertőtleníteni nem fertőtlenít, szép fehér lesz meg keményíti a vizet ennyi, az eső az 1-2 nk kemény az ellensúlyozza a keményítést, persze amíg esik.


Értelmét nem látom, ha klór mész lenne az lenne a baj, az kinyírná a halakat valószínű, azzal keveri szerintem faterod, azt ólak fertőtlenítésére használják.


A sima oltott mész persze ha nem kerül bele valami nem csinál bajt, ha meg kifog egy olyan oltott zsákot amibe bekerült vegyszer, azt meg látjátok úgy is, mert a halak elpusztulnak.


Bár azért ha simán beleöntöd a tóba az oltott meszet, beleborul a vödör az lehet kinyírja őket.

2013. jún. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Pendulum92 ***** válasza:

A meszet több vegyületre is alkalmazzák: lehet kalcium-karbonát, kalcium oxid, és kalcium hodroxid(mészkő,égetett mész, oltott mész)

Ezekből elég sokat kéne beönteni, hogy kárt okozzanak, magyarul nem csinálnak szerintem semmit.


Ha klórmeszet önt, az viszont gond. Elég erős fertőtlenítőszer, ahogy B.Joci írta, lehet, hogy az algákat kiírtja, de előbb-utóbb a halakat is.


Tehát vagy fölösleges az, amit apád csinál, vagy káros.

2013. jún. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Figyelj, nem tudom.. pl Sóskúton (mészkőhegységben) van barátom apjának a kis tava, ott az ki van fóliázva alul és körberakva mészkővel, abban is van ezüstkárász, meg tavirózsa, meg valami bacopa szerű nemtudom milyen növény szokott még belenőni oldalról aminek a gyökere kint van a szélén a földben.


Én már próbáltam bele vinni mindenféle úszó növényt, vizi saláta.. és egyebeket, és ezek nem maradtak meg. Mi arra gondoltunk azért, mert túl meszes a víz. A legtöbb növény ezt nem bírja. Egy kevés igen, a tavirózsa is pont ilyen. Ez a víz barna színű, az aljára nem látsz le, algás is eléggé, a tetejére szoktunk dobálni nádakat, hogy kicsit szűrje a fényt, pedig egy része egy fa árnyékában van, de azért van olyan része is ahol totál rásüt a nap.

Ezt nem meszeli senki, de így is nagyon kemény a víz benne állítólag.

2013. jún. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!