Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szőrösödnek a növényeim! De...

Besenyei Sándor kérdése:

Szőrösödnek a növényeim! De mitől lehet ez?

Figyelt kérdés

a napokban vettem észre h az akimba a növények leveleinek szélén rövidebb vékony fekete szőrszálak jelentek meg... ez mitől lehet?


Aki adatai:

240l

szűrő:700l/óra belső

levegőztető: 2x150/h

világítás: 1db sun-glo 90cm, 1db aqua glo 90cm

a növényeket 2-3 hetente tápoldatozom egy két cseppnyi sera florena-val



2013. jún. 28. 08:11
 1/9 anonim ***** válasza:

Alga.

A szűrésed harmat gyenge, nekem a 60 litereset szűri egy 700l/órás külső szűrő, 240 literhez egy belső nem elég.

Hány wattos fénycsövek, és naponta hány órát mennek?

Mennyi, és milyen hal van az akváriumban?

2013. jún. 28. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ahogy az előttem szóló is írta a szűrés nagyon kevés, a világításod ha 90 cm és sztem t8-as csövek akkor 2x30 w lehet. Ez megint csak kevés, a tápozás is kevés ahogy csinálod. Az a baj hogy nincs meg az egyensúly!
2013. jún. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 YourDestiny ***** válasza:

Valami alga. Szakállalga, ecsetalga, vagy egyéb marhaság. A szűrésed olyan, mintha nem is lenne. Ha veszel mellég egy 1200 liter per órás külsőt, legalább 12 literes tartállyal, feltöltöd jó biológiai szűrőanyaggal, akkor rendben lesz a víz. Jelenleg viszont valószínűleg közel élhetetlen.


A Sera Florena növénytáp meg nem ér semmit. Drága, és gyenge minőségű.

2013. jún. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
ugye tudod hogy abból hetente kell abba az akváriumba florenából vagy 3dl avgy2 ?:DDDD én a 40esbe rakok 30cseppet XDDD(nem bántásból)
2013. jún. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
ráadásul a 40literbe nagyobb szürésem van vagy kb ekkora
2013. jún. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Pusisz ***** válasza:
Első körön szerintem is a szűrésed karcsú. Ha beüzemelsz egy jó külső szűrőt (ami 100 liter felett alap lenne), és csinálsz részleges vízcseréket, helyrehozhatod az akit. Ha nem akarsz vagyonokat költeni, nézz szét az akvarista.hu-n is az akvarisztikai cikkek piacán is, hátha találsz valamit... Bár a legolcsóbb a házilag barkácsolt külső szűrő, ha van hozzá affinitásod. :D
2013. jún. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat a külső szürő vásárlását már tervezem. köszönöm az akvarista.hu-s tippet körbenézek és mihamarabb beszerzek egyet! ha a sera florena nem jó akk mi az ami tudnátok ajánlani? még1× köszi mindenkinek !
2013. jún. 29. 09:37
 8/9 YourDestiny ***** válasza:
Az Easy Life Profito egy kiváló növénytáp.
2013. jún. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Emlékszem az előző kérdésedre, egy aquael fan3 szűrőd van, és elég sok hal.


Nálad jelenleg ammónia és nitrát felhalmozódás van. Ammónia, a túl sok hal miatt nem birkózik meg a szűrőd a fehérje (ürülék) lebontásával, ezért az jelen van, de valamennyit azért feldolgoz a szűrőd így lehet sok nitrát is a vízben.


Ahogy előttem írták, gyakoribb részleges vízcsere, szűrésen javíts, az algáknak ugyanúgy kell a megfelelő fejlődéshez tápanyag, csak jóval igénytelenebbek mint a rendes növények.


A szűrőd sos, vagy a két harcsa után tud eltakarítani, vagy a gurámik után, vagy a törpe gurámik után, vagy a maradék után, tehát minimum négyszer kisebb mint kellene lennie.


Az algák meg azért jelennek meg mert sok az ammónia, az egészséges növények is felveszik a mérgező ammóniát, de lényegesen kevesebbet mint ami a nitrát igényük, fenti kettő anyaghoz viszont kell egyéb mikro és macro elem pótlás, erre tényleg jó az easy life profito, ha gyorsítani akarod a tápanyag felvételt ami a szűrésedhez mérten erősen ajánlott, akkor lehet még easy life carbo.


A fentieken kívül ajánlott lehet még betenni egy intenzív, drasztikus növekedésű növényt, esetleg hólyagos vízi kehely, vagy vallisznéria, mivel alig van növényed, a régi retro stílusú akváriumokban is ezzel a két növénnyel oldották meg az ammónia és nitrát problémákat, némi "növénytápsó" kíséretében.


Ahogy 3 hete írtam lassan borulni fog a dolg, lépned kell mert halhullás lesz.


Több növény, lehetőleg intenzív növekedésű, erősebb szűrés, a mulm (ürülék) gyűjtő kavics ajzat miatt pláne javíts a szűrésen.


Kálium, micro elem bevitel a növényeknek, esetleg szénforrással gyorsíthatod.


Easy life profito+carbo eleinte napi 1ml, egy nap kimarad megint 1 ml egy nap kimarad, a profitora meglódulnak az algák is, nekik is tetszik a plusz tápanyag kiegészítés, ha megindulnak egy kicsit a növények adhatsz többet.

2013. jún. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!