Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Törpeharcsát és naphalat...

Törpeharcsát és naphalat megeheti a kutya?

Figyelt kérdés
Tehát ha még él a törpe megtudja szúrni a száját? Vagy a naphal az úszóival. Éreztem milyen kemény...levágjam róla előtte?

2013. júl. 5. 01:04
 1/10 intrepid ***** válasza:
Szálkák? Nem lesz baj belőlük? Szerintem veszélyes.
2013. júl. 5. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
0%
asszem a naphal nem ehető, mérgező, de nem biztos
2013. júl. 5. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

De ehető, itt van rá a bizonyíték :D

[link]

2013. júl. 5. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Salx Narval ***** válasza:
Igen, mindkét hal ehető, emberi fogyasztásra is alkalmas és igen csúnyán megszúrhatja a kutya száját. Én ettem már mindkettőt és a macskám is. Mondjuk élő halat nem etetnék meg vele akkor sem ha nem szúrna, ezeknél a halaknál fontos ,hogy eltávolítsuk az oldal ill hátúszók tüskéit. Én fejbe vágtam a halat, ollóval, fogóval, levágtam a tüskéket majd fél percre forrásban lévő vízbe dobtam, kutyánál és életrevalóbb macskáknál nem fontos.
2013. júl. 5. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A harcsa megszùrja, a naphal nem mindenhogy ehető. Ha enni akar, vagy adnál neki akkor pl mikor pucolod a halat, a fejeket add oda pl ha sok a keszeg kárász, attól nem lesz baja. Mikor horgásztam, a schnauzer egyfolytában lejmolt, azt megkapta. A macska ugyanez, de ő pl az apró csalihalakat ellopta! Legyőzve a vízundort fejjel belement a tartóba is ha kellett, s kilopkodta a küszöket. Semmi baja nem lett. Ettől a tiédnek se lesz, de a törpeharcsát a nagyon erős tüskék miatt ne add oda.
2013. júl. 5. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Házi csapdát szoktam kirakni, de mindig törpe van benne. Ami annyira nem is baj, mert még ha csekély módon is de ritkul az állomás illetve eltűnik mindig másnapra. Biztos róka vagy a madarak elhordják.


Kukoricára bele menne más hal is nem csak a törpe? Kenyér, kutyakaja, meg ami hulladék van itthon azt teszem bele. Főtt krumpli stb.

2013. júl. 5. 18:07
 7/10 A kérdező kommentje:
vörösszárnyú keszeg szokott még lenni de az nem sok
2013. júl. 5. 18:12
 8/10 anonim válasza:
a naphalnak csak a bőre mérgező (bár én nyúzva se enném meg biztos ami biztos ) 23/F horgász
2013. júl. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Salx Narval ***** válasza:
2013. júl. 24. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
végülis nem kapott csak vörösszárnyú keszeget, naphal vissza, törpe meg ki a partra...
2013. júl. 26. 21:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!