Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi okozza ezt a változást?

YourDestiny kérdése:

Mi okozza ezt a változást?

Figyelt kérdés
Egy érdekes dologra lettem figyelmes, amire eddig nem, és számomra nem tűnik épp normálisnak. A csapvizünk pH értéke 7,9-8 körüli. Valami fura lágyított vizünk van, mert az összkeménység 3, míg a karbonát mindössze 2. Az egy napot állni hagyott víz pH értéke viszont leesik 7,5-7,6 körüli értékre. Mi lép ki a vízből, ami a csőrendszerben nem tud, és ami végül ezt a változást idézi elő.

2013. júl. 8. 17:58
 1/8 A kérdező kommentje:
A végén kérdőjel :)
2013. júl. 8. 18:03
 2/8 anonim ***** válasza:

A gázok így távoznak.

A vízvezeték rendszerben 8 bár nyomás alatt van a víz. Ebben jóval több gáz tud feloldódni, mint normál légköri nyomáson.

Ha ez a nyomás megszűnik, akkor a gázokból csak annyi marad, ami normál nyomáson, a felszínen beoldódik a vízbe.

(Pl ilyenkor buborékos a frissen feltöltött aksi vize)


Gázból én csak a CO2-t tudom, hogy befolyásolja a ph-t.

De annak többnek kéne lenni, ahhoz, hogy csökkenjen a ph.

2013. júl. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi. Ez eddig tiszta, csak nekem valahogy ez a változás túl nagy.
2013. júl. 8. 19:27
 4/8 anonim ***** válasza:

Á, ha lágy a víz, ennyit simán le tud menni pl co2 adagolástól.

Az nem lehet, hogy a friss csapvízben több az oxigén, és amiatt kevesebb a co2? És kiengedés után, a légköri co2-ből több oldódik bele?

De mondjuk ha így is lenne, az tényleg nem lehetne olyan nagy mennyiség, ahhoz tényleg sok az eltérés.

Lehet hogy valami kémikust kéne megkérdezni tudomány témakörben.

2013. júl. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A kémia az, amihez sötét vagyok, úgyhogy nem igazán tudok hozzászólni. Mondjuk annyira nagyon nem foglalkoztat, hogy napokig ezen lihegjek, csak érdekes kicsit a dolog.
2013. júl. 8. 20:09
 6/8 Platypus ***** válasza:
Ha a CO2 okozná, akkor azt jelentené, hogy a csőben kevesebb van belőle, mint a légkörben. De ez nem így szokott lenni, hanem pont fordítva.
2013. júl. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Pendulum92 ***** válasza:

A Co2 felszabadulása épp, hogy növelné a pH-t. Nem lehet, hogy hipóval fertőtlenítik a vizet? Talán az mivel lúgos, felszabadul valami, savanyúbb lesz a víz.


Vagy akár a vízlágyítóval lehet kapcsolatban még.

2013. júl. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenki. Klórral fertőtlenítik.
2013. júl. 8. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!