Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » T8 és T5 cső között mennnyi...

T8 és T5 cső között mennnyi az eltérés fényerőben?

Figyelt kérdés
Most akarom lecserélni az aki világitását. Jelenleg 2 db 30 W-os cső van ez ugye 60 W. De T5-tel nem tudok számolni nem ismerem. Kérlek segitsetek.Ez már elég lesz 200 literes akváriumhoz?
2013. júl. 9. 06:24
 1/10 anonim ***** válasza:

Hát én azért én nem vagyok elájulva a T5-től.

Kicsit erősebb, de nem olyan sokkal, mint amire előszőr számítottam.


Pl előszőr a 200 literesemre csináltam egy tetőt, amibe több 60cm hosszú T5 csövet raktam, plusz izzót is az egyik végére. Összeszámoltam és összesen 105 Watt lett a világítás. Fényigényes növényeknek ez tökéletesen megfelelt.


Később lecseréltem a tákolmányt 4db 24Watt T5-ös gyári lámpára, hogy valamivel esztétikusabb legyen.

http://www.youtube.com/watch?v=b7eh16RnyzU

Nagyjából ugyanannyi fényt ad pl ez 96 Watt összesen.

2013. júl. 9. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

hjajj, nem ezt akartam linkelni bocs, itt a jó link:

[link]

2013. júl. 9. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Hát akkor kérdezem másképpen. A jelenlegit 2 db T8 90cm-es csöveimet cserélném le a ga-ban kapható 2x 39 w-os t5 -el

müdődő lámpára. Az a kérdés, hogy mennyivel fényigényesebb növényeket tarthatok ez alatt mint a t8 alatt. Mindenkép csak két csövest lámpát tervezek a t5-ből is.

2013. júl. 9. 07:28
 4/10 anonim ***** válasza:

Kb 1300 lumen lesz az eltérésed, az mondjuk egy 60cm t8 18w daylight égőnek felel meg.


"Az a kérdés, hogy mennyivel fényigényesebb növényeket tarthatok ez alatt mint a t8 alatt."


Az igényes növény az nagyon tág fogalom, fény, táp, talaj, co2 vagy szénforrás.


Négy dolgon múlik, bármelyik nem jól teljesít borul a növényesedés.


Tehát a fény az csak 1 a 4-közül.


Nálam most van egy 200 literes, 50 centi magas, 90 széles, abba van egy sylvania grolux t8 24 watt cső mellette egy osram nappali fény t8 18w, előbbi kettő fixen megy nyáron napi 15 órát, most reggel 6-kor felkapcsoltam, este 9-10 körül lekapcsolják,(nem vagyok otthon) én nem sokat foglalkozok azzal menyi a világítási idő, az akvárium azért van hogy gyönyörködjünk benne.


Van még benn egy 18W t8 cső, nappali, az jelenleg 1 órát világit a fix növényes és nappali mellé, ha látom hogy nem úgy alakulnak a növények, korábban van takarodó akkor állítok rajta 30 percet, utána 1 órát stb ha algásodom akkor vissza veszek 1-órát vagy felet.(időzítő)


A halak adnak nitrátot, meg foszfort, ehhez adok káliumot meg micro elemeket erre egy komplex táp van, mivel nagytestűek a halak ezért adok mellé szénforrást is carbot. A mennyiség az úgy találomra megy, ha kicsit állnak a növények és látok alga szálat akkor táp meg carbo 1-2 ml.


Fentiekkel csak annyi tanácsot akartam adni hogy ne várj csodát két cső cseréléssel, sőt lehet úgy algásodsz majd mint előtte soha.

2013. júl. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Egy kimaradt, minden fedél ki van fény-terelőzve tükör fóliával, ez kb 20% fényerő növelés az kb a t8 és t5 közötti különbség, persze a t5 azért mélyebbre világit, de fölül algásít mint a fene co2 palack, meg brutális tápozás nélkül, az meg társasba nem játszik, nekem több aksi van társas egyik közelébe se engedek t5 csövet.


A lányomnak t5 van, de ki lesz b..va mert 8-10 óránál többet nem nagyon lehet világítani, az meg gyönyörű hogy azért van az akvárium hogy sötétbe legyen.

2013. júl. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Egy T8 90cm-es cső az átlag 1400 Lumen, de konkrétat nem tudunk. Erre a T5-re pedig azt írják 1850 lumen.

[link]

Tehát kicsit világosabb.


Az én 200 literesemen 4db T5 van.

A 100 literesemen pedig 2db T5.


Úgyhogy szerintem kevés lesz az neked (duplázni kéne, ha fényigényes növényekeet akarsz mindenhova).

2013. júl. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem van t8 ba osram lumilux csövem az 6500k, 30w és 2350 lumen.

A t8 18w osram lumilux cső 6500k az 1300 lumen van a dobozon, és tényleg láthatóan jó erős a fénye, a színspektruma is rendben van.


A sylvania grolux 25 w t8 az láthatóan a 18w 59centis osram cső körül van talán 1400 lumen a fényereje.


Van aquastar csövem is az 30w -ba 1700 lumen fényt tud.


Amikor 2 darab 30 wattos osram cső volt benn 4700 lumen fényerővel, irdatlanul algásodtam, brutális menyiségül carbo meg profitó fékezte meg csak az algát, nötek a növények mint a gomba csak a halak is hullottak.


Ezért írtam nem egyszerű ez a csőcserés dolog, ha erős t5 világítás van egy jó fényerejű, jó színösszetételű csővel, legjobb a co2 palack, vagy carbo, meg tápozás kell, azt meg kitudja a halak hogy tolerálják.


T8 csőbe meg cső és cső között óriási a különbség, fényerőben, színspektrumban is mások.

2013. júl. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes válaszaitokat. Azt hiszem maradok a t8 csőnél mert CO2 nem lesz.
2013. júl. 9. 17:52
 9/10 anonim ***** válasza:

Csak a kis 100 literes tengerimmel tudnék példálozni, ezen van ilyen 2x24Wattos T5

[link]


A talaj fehér, odáig nem jut el az algásodás, nincs az alján olyan sok fény.

[link]


Ez a caulerpa "növény" kb ugyanúgy nő, mint édesvizibe mondjuk egy vallisneria.

[link]

Nem kell neki rettenet sok fény, de azért kell valamennyi.


Zöldalga csak a tetején van közel a csőhöz:

[link]


Nincs olyan sok fény benne hogy alul is algásodjon. Barna alga volt egy ideig, aztán az elmúlt, de szerintem csak míg beállt az akvárium, addig volt. Most már jobb a helyzet.


Az édesvizi akvárium is ugyanúgy működik fényre mint egy tengeri. Mármint ha túl sok a fény, akkor durván bealgásodik. De itt nem sok, inkább csak épphogy elég.

2013. júl. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 YourDestiny ***** válasza:
Azért van eltérés, ugyanis a 85 centis 39 Wattos T5-ök jóval több lument képesek leadni. Fényterelővel akár közepes fényigényű növényeknek is elég lehet.
2013. júl. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!