Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől barnulnak a növényeim...

Mitől barnulnak a növényeim az akváriumban?

Figyelt kérdés
Világítás oké, hemianthus callitrichoides cuba, beckett vízikelyhe és anubias nana. 1hete tápozom őket panzi tablettával. Barnulnak a leveleik, főleg beckett vízikelyhének és a cubának. Mitől lehet?
2013. júl. 10. 18:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a tablettás táp kevés. Lehet, hogy a hemianthus callitrichoides cuba co2-t is igényelne, meg olyan is szokott lenni, hogy amelyik növényt szárazon termesztik, az víz alatt ledobja a leveleit és újakat hoz helyette. Macro tápokat olcsóé ki tudsz keverni házilag, micro tápokat meg meg kell venni (erre is van olcsó megoldás, pl fitohorm mikromax). De majd szerintem kapni fogsz itt tudományosabb választ is, én annyira még nem merültem bele az akváriumba.. :D
2013. júl. 11. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Áh, a cuba nekem csak a víz fölött maradt meg így:

[link]

Folyt rá a víz felülről:

[link]

pl egy vízpumpát felvezetsz egy csővel egy kiálló vasfa tetejére és oda rárakod. Ha 15 centiről világítod egy 20 Wattos kompakt izzóval, akkor benövi a kő tetejét.

Ne legyenek víz alatt a levelei.

[link]

Alul a vízben megmarad a hemianthus micranthemoides (az a hosszabb fajta HC), de a cuba nem. Ha beraktam vízbe ott mindig egyből barnult.

2013. júl. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

nem jelennek meg a képek, na akkor mutatom így

[link]

2013. júl. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

na mindegy, egyiket felraktam képfeltöltésre is, szal tetején van a cuba

[link]

2013. júl. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!