Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van egy 600 literes akváriumun...

Van egy 600 literes akváriumunk, édesvízi, eddig csak csapvízzel töltöttük, mivel ekkora mennyiségnél még állott víz sem áll rendelkezésünkre. Viszont egy kedves ismerősünk említette, hogy miért nem kútvízből töltjük fel. Lehetséges ez?

Figyelt kérdés
Az tudom, hogy lágyabb a kút víz, mint a csapi, de nincsenek benne ártalmas baktériumok, illetve nehéz fémek, bár a klórnál nem tudom lehet-e veszélyesebb a halakra nézve. Mi a véleményetek? Ti hallottatok már ilyet, vagy valaki próbálta már? Marcsi
2013. júl. 11. 14:09
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha be van vizsgáltatva és iható, akkor megfelel a halaknak is elvileg, de hát próbáld ki.
2013. júl. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ne!! pl nálunk a kútvíz 2-3 nap után bebarnul, mintha rozsdás lenne, arról nem is beszélve hogy olajos:S kitudja mik szivárognak bele :S
2013. júl. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Jó, de ez attól függ hogy hol milyen a víz. Barátom apjánál a kútvízből lett feltöltve a tó. Egy teszt csigán ki lehetne próbálni, vagy garnélákon.
2013. júl. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Minden lehetőre le kell tesztelni előtte, és a jó tesztek nem olcsók. Meg egy ántsz vizsgálat sem.

Ráadásul nem is állandó a minősége, bármikor belemoshat az eső kilométerekről származó műtrágya származékot, növényvédő szereket.

Az, hogy emberi fogyasztásra jó, még távolról sem jelenti, hogy a halaknak is jó.

Egyébként ha hosszú távon bizonyítottan jó, akkor minden további nélkül használható az akváriumba.

Nehézfémekre egyébként vannak vízelőkészítők, bár ha azt 600 literhez használod, akkor inkább megéri a csapvíz.

2013. júl. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Pendulum92 ***** válasza:
Én bevizsgáltatnám előtte. Az sem mindegy, milyen mély a kút. A legtöbb kút eléggé szennyezett a talajvíz irányából.
2013. júl. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Pendulum92 ***** válasza:
Amúgy igen, a csapvizeket komolyan védik, és folyamatosan vizsgálják. A kútvíznek meg nincs védelmi övezete, meg semmi, bármikor kaphat egy szép kis szennyezést.
2013. júl. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Konkrétan a kútvizet úgy lehetne használni hogy kitöltesz 600 litert, bevizsgáltatod, és kapsz eredmény alkalmas vagy nem haltartásra, de egy hét múlva lehet hogy alkalmatlan, mivel folyamatosan változik az összetétele.


Az emberi szervezetben a víz más szerepet tölt be mint a halaknál, embereknél a gyomorsav sok mindent lerendez, halaknak viszont a víz az élet tér.


"eddig csak csapvízzel töltöttük, mivel ekkora mennyiségnél még állott víz sem áll rendelkezésünkre"


A fenti mondatot nagyon nem értem, egy 600 literes akváriumba elég heti 50 liter részleges csere, de lehet az is sok.

2013. júl. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Le is beszéltetek a kútvízről. B. Joci, igen igazad van, de még sajnos 50 liternyi helyem sincs amibe félre tennék. Hát, marad a csapvizes megoldás, meg a hozzá való vegyszerek, elég strapabíró halaink vannak, nem térek el a szokásostól. Köszönöm még egyszer mindenkinek!
2013. júl. 12. 11:36
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem volt régen ilyen problémám, mivel van kutatok, ezért feltételezhetik hogy van udvarotok is, igen ám de télen gond a hordó tárolása a hideg miatt.


Régen volt egy nagy akváriumon sajnos már nincs meg, abba cseréltem úgy 150 liter vizet havonta, volt egy 50literes hordóm az aljára szerkesztettem egy csapot, feltettem egy székre, beletöltöttem a vizet, és beledobtam egy porlasztót, az nyomta bele a levegőt, így 2-óra elég.


Megjelöltem kívül a hordón menyi melegszel és menyi hideg kell bele hogy 25 körül legyen, a beáramló levegő ezt kondicionálja még, 2-3 óra múlva cserélhettem az aksiban a vizet, a csapon engedtem le 10 literes vödörbe.


Műanyag boltokba lehet kapni ilyen hordót, van amin van gyárilag csap, de nem nehéz rászerkeszteni.

2013. júl. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm B.Joci, ez nem is rossz ötlet és talán megvalósítható.
2013. júl. 13. 17:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!