Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Oldalpolcos Mattenfilter?...

Oldalpolcos Mattenfilter? Hogyan? 540 literes sügéres akváriumhoz szeretném építeni. A szivacstábla egy külső akváriumban lesz elhelyezve.

Figyelt kérdés
Azt számoltam hogy 2500 cm2 szivacsfelületen 1000 L/h szivattyúval 6,66666* áramlási sebesség jön ki. Hogy érdemesebb elhelyezni a szivacsot benne? Több kisebb darab keresztben vagy kevesebb hosszában? Illetve az sem világos hogy néztem szivacsot egy webáruházban ami 50cmx50cmx5cm méretekkel rendelkezik ez kb 6400 cm2 ha jól számoltam, tehát egy ekkora akváriumhoz egy tábla szivacs sem kellene? Szerintem valami hiba lehet a számítássokkal valaki kiszámolná nekem? Van valahol egy kalkulátor de nem találom sehol már. A szivattyúnak a szívóoldalon kell elhelyezkednie igaz?

2013. júl. 15. 16:39
 1/1 anonim ***** válasza:

Egy 50cmx50cm-es szivacs az 2500cm2, szűrésnél a térfogat számít egy ekkora tábla 12.5 liter, ha az akváriumban helyezed el akkor legjobb matenfilterként behelyezni a sarkokba, ez a sarkoktól ha félkörben helyezed el akkor 32 centit vesz el példa a jobb hátsó és a jobb oldalsó üvegnél, hátránya a tisztítás, előnye gyorsan behelyezhető.


Oldalpolcos az külső szűrőnek számít, egy csővel kivezeted a vizet a szűrő akvárium aljára, és föntről vissza vezeted a vizet.


Hogy 12.5 liter szivacs elég lenne 540 literre, az a halak számától függ, sügereknek, itt olvastam egy jó sügeres állítását, "gyors anyagcseréjük van" így jó minőségű szűrőanyag kell.


Én ha összejön télen csinálok egy hasonlót, azt 30 literes hordóra bízom, siporaxal megrakva.


Nagyon hosszan tudnám írni de most nem akarok két oldal hszt ekkora aksiba két hátsó sarokba tennék mattenfiltert és a belsejét megtölteném siporaxal esetleg kevernék a siporax közé lávakövet, ennyi sivacs egy nyitott külsőbe ha betaknyosodik nem engedi át a vizet és eltűnik a vízoszlop.


Az utolsó ilyen szűrős kérdés http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__4..

2013. júl. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!