Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A fekete homok jó ha növényt...

A fekete homok jó ha növényt is szeretnék az akváriumba?

Figyelt kérdés
2013. júl. 16. 10:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Én inkább csak dekornak használnám. A növények jobban szeretik a lazább szerkezetű talajokat.
2013. júl. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Fekete homok természetes homokban leginkább csak a bazaltzúzalék. Végül is erős gyökérzetű növényekkel meg lehet próbálni. Meg gyökértápokkal. Meg olyan növényekkel, amiket nem kell elültetni, csak rákötözni valamire.


Amúgy nem a színe a lényeg, ( bár nagyon világos nem a legjobb) hanem inkább az, hogy a bazaltot úgy zúzzák olyan kicsire, nem olyan hordalék, mint pl a kvarchomok, így kicsit élesek a szélei.

De szerintem erősebb növényekhez jó.

Aljzatlakó halakhoz viszont nem, mert azok erősen túrják az aljzatot, és megsérülhetnek.

2013. júl. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Még sosem vettem fekete homokot. Egyszer vettem hófehéret, de nem lehetett kimosni, folyt belőle a tejszerű lötty, mintha festve lett volna. Lehet, hogy a fekete is olyan. Lehet hogy totál fekete lesz tőle a vized és majd ne tudsz mit kezdeni vele, hát nemtudom.


Még a sima drapp apró szemű homokot is nehéz kimosni de azt előszeretettem használom.


Inkább akkor vegyél apró fekete bazalt kavicsot, ami 1-3 mm-es szemcsenyagyságút, de azt se könnyű kimosni, egy hálón át ki lehet könnyebben, kis adagokban, viszont még ha színez is, utána le tud ülepedni és 1 nap mulva már tiszta lesz a vized.


A fekete homok nem biztos hogy leüllepszik úgy. Van egy olyan gyanúm, hogy nem lesz jó és ki fogod dobni. Hogyha mindenképpen az kell, és tudsz keveset is venni belőle, akkor előszőr csak egy kis zacskóval vegyél próbából és ne mindenképp az akváriumba tedd, előbb csak próbáld ki egy tál vízben hogy leüllepszik e és hogy mennyire színez.

2013. júl. 17. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A boltban ahol láttam az egyik 400l-es akváriumban is ez volt. Bár a vizben inkább sötétszürke szine volt.Majd még egyszer megnézem tüzetesebben, ha arra járok.
2013. júl. 18. 15:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!