Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha beüzemelek egy nagynyomású...

Ha beüzemelek egy nagynyomású co2 rendszert, akkor annak lehet hátulütője? Vagy kell még valamit változtatni a vízkezelésen, tápozáson?

Figyelt kérdés

Az akim nettó 60 liter, ex700 szűréssel, sok növénnyel, halakkal, garnélákkal.

0.8 w/l a világítás, napi 6 órában megy, alga nincs. Tápozás micro, macro, easy carbo naponta.


Gondolkozok a co2 rendszeren, de annyi mindent írnak a vízlágyításról, RO vízről, TDS szám azt sem tudom mit jelent...és nem akarok 15 féle vízparamétert nézegetni hetente.

Ez mind szükséges ahhoz, hogy a széndioxid beoldás hatékonyan működjön, vagy az önmagában is jó lehet ro víz nélkül?


2013. júl. 16. 13:17
 1/3 Pendulum92 ***** válasza:
Nem tudok sokat a témáról, de azt tudom, hogy állandóan kapcsolgatni kell, ugye este nem kell mennie, plusz a halak számára elég veszélyes tud lenni, ha nem jól lövöd be oda az egész állomány. Ha most is nőnek elég jól a növényeid én nem vesződnék ilyennel.
2013. júl. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nyilván időkacsolóval működtetném :)
2013. júl. 16. 14:48
 3/3 Platypus ***** válasza:

Ha micro-macro van otthon, akkor egyszerűen átállsz EI rendszerű tápozásra, és akkor semmit sem kell mérned. Heti 50% vízcsere, és a tápanyagok mennyisége változatlan marad.A lágy víz mondjuk erősen ajánlott, erre érdemes költeni. 60 liternél nem éri meg a RO, inkább a gyantás lágyítás praktikus.


Egyedül a CO2-t kell figyelned, de azt állandóan. Erre való a tartósteszt. Nem olcsó, de csak rá kell nézned, és ha zöld akkor minden rendben van.

2013. júl. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!