Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 112 literes aksim van és a...

Mon35 kérdése:

112 literes aksim van és a növényeim levelein barna majdnem fekete alga jelent meg. Úgy néz ki mintha szőrös lenne a levele. Világítás 2x18wattos neon. Mi lehet a baj? Szűrő belső szűrő van.

Figyelt kérdés
2013. júl. 17. 11:19
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Honnan szerzel annyi savat az aksihoz? Bocs hogy megkérdezem, de nem értek az autókhoz, és érdekelne.
2013. júl. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem a világítás növelése segített ezen, azóta egyáltalán nincs ilyen fajta algám. Ecsetalga a neve. De nehéz volt eltüntetni, mert nagyon tapad mindenhez. A növények leveleit levágtam, dekorációról meg durva eszközzel lekapargattam. Még most is van 1-2 kicsi maradvány, de miután nagyobb teljesítményű fénycsöveket vettem megállt a szaporodása teljesen, a növényeknek is szépen kinőttek a leveleik, végre algamentesen.
2013. júl. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Valszeg behurcoltad az ecsetalgát a növénnyel. Nehéz kiírtani és a prórája bent fog maradni a vízben. De a vastag levelű növényeket, pl anubiasokat ki lehet venni és belógatni 20%-os hipóba, 2 másodpercre, aztán alaposan lemosni csap alatt, utána áztatni pár napig egy befőttes üvegben, vagy vödörben sima vízben. A vékonyabb levelű növényeket jól meg tudja roncsolni a hipó, azoknak kell vagy 2 hét mire helyrejönnek. Az anuubiasok még egész jól bírják. A hipó kiírtja az ecsetalgát, de ha a növény sokáig benne van, akkor a növényt is, tehát csak óvatosan lehet ezt csinálni.
2013. júl. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

hjaj, nem tudok írni:

prórája -> spórája

anuubiasok -> anubiasok

2013. júl. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Arra gondoltam hogy lecserélem a neon csöveket erősebbre és totál ujraindítom az aksit.

Kissebb aksiban lesznek a halak addig és a nagyot addig totál kitisztítom a növényeket is lecserélem benne a vizet is.

Hagyom mint ahogy a legelején kell kivárom a 3 hetet.

A vizminőség nem okozhatja esetleg?

Az akvárium az ablakkal szemben van.

Ez mennyire jó így?

2013. júl. 18. 08:14
 6/7 anonim ***** válasza:

"Arra gondoltam hogy lecserélem a neon csöveket erősebbre és totál ujraindítom az aksit."


Erősebbre nem nagyon tudod lecserélni, 60 centi t8 ba az 18w, a lumen, fényerő, eltérő lehet 900-1300 lumen körül mozog, növényes cső gyengébb, daylight cső erősebb, egy plusz csövet ha beteszel az a legjobb megoldás.


"A vizminőség nem okozhatja esetleg? "


Belső szűrős aksinál simán lehet, az újra indítás szerintem nem megoldás.


Úgy indul az egész hogy elindítod az aksit, elsőnek keletkezik ammónia, ez kedvez az algáknak, a növények nem tudnak mit kezdeni vele mert új aksinál nincs nitrát a vízben, dolgoznak a baktériumok az ammóniából nitrát lesz, azt már fel tudják venni, de a nitráttal együtt már az ammóniát is, kell még kálium a vízbe és micro elemek, azt meg bármelyik egyszerű növénytáp tudja.


Elvileg hiába csinálsz bármit, az alga így is úgy is visszajön, újraindítás után több alga szokott lenni mint beállt akváriumban lényegesen.


Amit tudsz tenni, erősíteni kell a szűrést hogy hatékony legyen, minél kevesebb ammónia legyen a vízben, a második lépés a szűrés után a nitrát szint csökkentése, legjobb ha veszel egy nitrát tesztet és minél alacsonyabban tartod a szintet, így az algáknak kevés nitrát marad, nekik is kell a táp, a nitrát szintet a vízcserék számának növelésével éred el.


Én személy szerint minden társas akváriumba teszek vallisneriát, azzal ki tudom szedni az algát.


Legutóbbi 100 literes, tesóm akváriuma, betettem 4 tő valisneriát egy koplaló nap és egy 40% vízcsere után, rögtön elkezdtem tápozni, easy life profito, easy life carbo, egy hét alatt a kálium hatására amit ugyanúgy szeretnek az algák is, alga háború lett, a vallisneria nőtt rendesen, de irdatlan menyiségül fonal és ecsetalga lepte el a leveleit, ennek ellenére beterítette a vízfelszínt, alga kaparó törölve, óriási mennyiségű alga áradat, de mindig ez a cél.


A tápozás hatására irdatlan algaburjánzás lesz de ki kell bírni, az algák is növények, a vallisneria vízfelszínre érő levelein óriási mennyiség lesz belőle, de kibírja, ha nagyon tele van le kell vágni, de csak keveset, mindig maradjon rajta alga, később csak a vallisnerián lesz csak belőle, a többi növényen egyre kevesebb, majd ha elfogy a java nitrát a vízből, stabilizálódik a szint akkor már csak alig.


Ennyi végül is a történet, erősebb szűrés, és intenzív növekedésű növény, az algát meg kell érteni, növény az is, amit elindulsz egy az akváriumhoz etetni elindítasz egy folyamatot, növénytápot generálsz, ezt el kell tüntetni a vízből, ami lehetetlen, mert folyamatosan képződik percről percre, el kell érni hogy lemenjen a szintje, stabilan, hosszú távon.

2013. júl. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Akkor minnél hamarabb szerzek egy jó külső szűrőt.

Növénytápot a Jbl-t használom.

2013. júl. 19. 01:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!