Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 1200 literes aksi szűrését ti...

1200 literes aksi szűrését ti hogy oldanátok meg?

Figyelt kérdés
Tudom hogy nagyon sok dologtól függ, ezért elmondom hogy amazonasi biotópnak tervezem. Sok fával, kővel, homokkal, minimális növényezettel és világítással, egy-két kisebb csapatnyi rajhallal, talán pár vitorlással és természetesen sok coryval és pár algázóval. Nekem adott egy 250 literes aksi, amit szűrőakváriumként gondoltam felhasználni. Köszönöm előre is a válaszotokat, biztos hogy csak segíteni fog a legjobb tervezés kialakításában. :)
2013. júl. 17. 14:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Fúrass legalább 3 lukat a hátuljára úgy 3-5cm-re a tetejétől tehát a vízszint magasságába.


Egyet középre, kettőt kétoldalra. És kéne ilyen nagy vastag csövet venni, aquadepóban árulnak olyat, amit rá is tudsz tekerni, mert van a végén menet és anya. Ez egy ilyen fekete hajlékony lefolyócső, de nem tudom mi a szakszerű neve. kb 4cm átmérőjű lyukat kell fúrni hozzá.


Így a csöveken lemegy a víz, alulra meg valahogy egy zsák szűrőanyagra engedd a vizet, azon follyon át.

Utána kell alulra vagy 2 pumpa ami visszanyomja a megszűrt vizet a fölső akváriumba.

2013. júl. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Na ilyet árulnak, de fekete hajlékony csővel együtt lehet kérni, hát megmondod nekik milyen hosszú cső kell, levágják: [link]


De ehhez nem 32mm lyukat kell fúrni, nagyobbat, tehát előbb kell megvenni 3 ilyen a vackot, lemérni a pontos átmérőt aztán lehet fúratni.


Majd valami erős felnyomópumpa kéne alulra, de vannak vízpumpák olcsóbban is az aquariumplus webáruházban, most csak mutatom:

[link]

2013. júl. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Hja látom oda van írva, hogy 45mm furat kell hozzá, de szerintem nem annyi kell. Elég talán 42mm is, inkább ilyesmire tippelek, de legjobb ha leméred.
2013. júl. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
nem szeretném kifúratni, szóval túlfolyón gondolkodtam, de azzal is meg tudom ugyanezt csinálni
2013. júl. 17. 19:15
 5/16 anonim ***** válasza:

Ezt a túlfolyó plexidobozt csak úgy tudod használni, ha mindennap leellenőrzöd, hogy még folyik e lefelé a víz rendesen. Ha sok levegő kerül bele és már csak alig folyik le, akkor meg kell szívni a kis csövet a tetején, kiszívni a levegőt. Ilyenkor valószínűleg egy kis vizet is nyelsz vele. Aztán egy csomót kell kötni a kis cső végére és betenni a végét a vízbe.

[link]

De sajnos pár nap múlva újra levegős lesz és megint meg kell szívnod. Ezzel így elég sűrűn szórakozhatsz.


Ha pedig eleged lesz belőle és nem foglalkozol vele egy hétig, akkor leáll a lefolyás. Alulról a pumpád még nyomja fel a vizet, így felül kifolyik majd 150 liter víz a padlóra. Tehát ez nem egy biztonságos dolog, hiába drága, attól még szar. Mindennap meg kell nézed, hogy mennyi levegő van benne. Ez az egyik dolog, a másik meg az, hogy 1 kis lefolyód lesz, hát az elég kevés szerintem.


Nem javaslom, de persze tudom, hogy másképpen nem tudod levezetni a vizet. Fúrással tudnád csak.



Illetve van egy olyan ötletem még, hogy az akváriumba beraksz egy kisebb akváriumot, és azt a kicsit fúratod ki, abba raksz szűrőanyagot, az biztonságos belső szűrő lenne. Illetve ugyanaz, ha a hátuljából, vagy az oldalából leválasztasz egy kis részt. Csak ha benne van egy különálló akvi, az talán annyiból jobb, hogy kivehető, mobilizálható, átalakítható.

2013. júl. 18. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

én ilyenre gondoltam : [link]

ez is ilyen megbízhatatlan? mert akkor semmiképp sem fogom ezt alkalmazni

akkor egy ilyen megoldás teljesen biztos lenne? [link]

ja és még valami....mi a leghatékonyabb módja a védekezésnek, hogyha meghibásodik a rendszer? Ha leáll a pumpa valamiért, vagy a folyós megszűnik, esetleg áramszünet miatt.

2013. júl. 18. 09:43
 7/16 anonim ***** válasza:

Az első link nem jelenik meg, azt nem látom.


A másodiknál úgy látom ki van fúrva az akvárium felül, és pvc csövek mennek le hátul. Ez jó, de hangos lehet, ahogy zúdul le a víz függőlegesen. A sima pvc csőnél azért jobb a hajlékony bordázott cső, mert az halkabb. A víz a bordákon át vezetve nem zubog, csak halkan folydogál végig a cső falához tapadva hullámosan. A bordák megtörik a gyors lefolyást és a puhább gumis felülete jobban elnyeli a hangot. Ellenben a PVC cső egyenes kemény felülete inkább felerősíti a víz csobogását, mint egy duda. Vagy mihez hasonlítsam, hát talán olyasmi, mint amikor lehúzod a WC-t.


Ha leáll a pumpa áramszünetnél, akkor jó ha van kéznél egy 2 ezer Ft-os elemes levegőztető. 6 órát lazán kibír egy elemmel és az akvárium ill a szűrőanyagok nem döglenek ki ha megy bele a levegő. Csőelosztóra kötve, két csővel az alsó tartályba, ill a felsőbe is lehet nyomatni a levegőt egyszerre. Én azzal tartottam életben a tengeri akváriumokat áramszünetkor.


Sűrűn előforduló áramszünet esetén be lehet iktatni egy szünetmentes tápot is akár, de az drágább szerkezet.

2013. júl. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

ezt akartam írni, bocs.

szűrőanyagok -> szűrőbaktériumok

2013. júl. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
szerinted mekkora szűrőakváriumot használjak? Kiszámoltam hogy 5 cm az aksiban olyan 100 liternyi víz lesz, és ha 5 cm-re lesz a tetejétől, meg még maga a furat is egy pár centi, akkor egy áramkimaradáskor jó sok vizet kell befognom. Elég lesz a 250 literes hozzá?
2013. júl. 18. 13:06
 10/16 anonim ***** válasza:

[link]


kb másfél centit fog max ingadozni a víz, többet nem szabadna neki. Hát ha van elég sok lyuk lefolyónak.


Mert ugye akkor tellik csak meg a felső akvi ha nem tud lefolyni valamiért, de azért úgy kell megcsinálni, hogy le tudjon.

2013. júl. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!