Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Alga akkor is megjelenhet az...

Alga akkor is megjelenhet az akváriumban ABLAKON ÁT kapott fénytől, ha a napfény közvetlen nem ér?

Figyelt kérdés
2013. júl. 22. 07:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Alga a rossz szűréstől, a túl sok etetéstől is megjelenhet.
2013. júl. 22. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha túl sok kaját adsz a halaknak, vagy a halott halak sokáig a vízben maradnak és bomlani kezdenek (ez történik a felesleges kajával is), akkor is megjelenhet alga. Nekem folyton algák jelennek meg az akváriumban, pedig nem éri közvetlen napfény. Nemrég kicseréltük a szűrőt és rengeteget javult a helyzet. Lúgos vízben könnyebben megjelenik az alga, mint a semlegesben vagy a savasban.

Szerintem cseréld ki a vizet, szükség esetén a szűrőt és vegyél algaevő halakat (pl. molli, de vannak tipikusan algázó halak is)

Sok mindentől függ az alga kialakulása, tehát szerintem semmivel sem vagy jobb helyzetben, ha nem teszed ki közvetlen napfénynek.

2013. júl. 22. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Platypus ***** válasza:
Alga akkor van jó vízminőség mellett is, ha a fény, a tápozás és a növényfajok nincsenek egyensúlyban. Ha a szórt napfénnyel együtt több fényt kap az akvárium, mint amennyi kell, akkor algásít. Ha nem lépi túl a szükségletet, akkor nem.
2013. júl. 22. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nincs tápozva sügéres az aki.
2013. júl. 25. 18:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!