Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 334 literre hány liter Siporax...

YourDestiny kérdése:

334 literre hány liter Siporaxot raknátok?

Figyelt kérdés
Illetve csak kb. 230, mert a többit elveszi a háttér. Meg 20 litert a 30 kiló aljzat. Tele se lesz töltve, szóval 200 liter vízre. 6 liter Sipora terveztem a bio részét, plusz előszűrés és mechanikai. Vízáramra áramlásgenerátor. Kezdek azon filózni, nem-e kalkuláltam kicsit alul a biot. Még egy hetem van változtatni. Mit szóltok, elég lesz?

2013. júl. 23. 22:34
1 2
 1/18 izomszörp ***** válasza:
Nekem 120 literen van 2 liter siporax.
2013. júl. 23. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 izomszörp ***** válasza:

Szerintem a 6liter elég lesz :)

De úgy is mindenre nagyon figyelsz, tuti jó lesz minden :)

2013. júl. 23. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Én néha méregetem az értékeket, etetek napi 1 kávéskanál haltápot, vagy egy kocka fagyasztott, 4 algatabletta, heti 1/3 kígyóuborka, dús növényzet, elég sok növényi szeméttel, ezt 3 liter siporax, 1,5 liter szivacs, és némi kerámia szépen megoldja lassan egy éve.

Előtte 2 liter siporax volt, 1 liter szivacs és ülepítő kerámia, azzal nem volt jó.


Szóval most kicsit túltelepített egyenlőre a 200-literesem, a te általad tervezett siporax mennyiség fele megoldja a dolgokat, 6 liter szerintem tuti elég lesz.

2013. júl. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Nekem a 300 literre van kb. 10 liter, lehetne több is, de végül is elégedett vagyok.
2013. júl. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Köszi. Hát azért sügeresbe kell a cucc. Joci, ezek szerint, vagyis az általad írtak alapján akkor is elégnek kell lennie.
2013. júl. 24. 10:55
 6/18 anonim ***** válasza:

A nagylányom vízügyi szakra jár, szokott mintát vinni és gyakszin méricskélik, utoljúja szünet előtt patent volt minden, két beles 20-23 centis plekó feszíti nálam a vizet, ők a többlet, 4 alga tabi, plusz 2 darab 1 cm vastag kígyóuborka szelet, vagy ennek megfelelő méretű répa, saláta, egyéb zöldség, különben szétszedik a növényeket ha nem kapnak.


Többet esznek mint a többiek, 5 kék gurámi, 6 páncélos harcsa, 2 xhipho, 2 ormányos márna.


Fentit rendbe tartja 3 liter siporax, sok növényi hulladékkal.

2013. júl. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Pendulum92 ***** válasza:

Nálam 72(52+-3 liter víz) literesbe 1 liter sipoval, 3-4 liter szivaccsal, közepes mennyiségű hallal az ammónium laborban mérve 0,178 és 0,112 mg/l lett. Nálam semleges közeli a pH(a szabad ammónia a veszélyes, ez pH függő), így kb századrésze ez a káros mennyiségnek.


Nálad 4 x annyi víz van, tehát akkor 4 liter tuti kéne, viszont a sügérek eléggé terhelik a vizet, így kell ráhagyás. Véleményem szerint 6 liter sipoval nem lesz gondod az ammóniával.

2013. júl. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Jó, mondjuk a növényi kaja (fele részt az megy) nem terheli olyan intenzíven a vizet. Meg 8 pH körül kevésbé veszélyes az ammónia, mint semleges vagy savasabb vízben. Azt hiszem, akkor pontot tettem ezen dolog végére. A jelenlegit 2 liter Sipo viszi, és elég olyan 90 liter vízre.
2013. júl. 24. 14:20
 9/18 anonim ***** válasza:
2013. júl. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
itt azt irják,hogy 1 liter siporax 34 liter vizet szűr meg.
2013. júl. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!