Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Neonhalas akvárium?

Neonhalas akvárium?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy olyan akváriumot amibe csak neonhalakat tartanék.Elolvastam már egy csomó cikket a neten, de amellett még megkérdezem itt is.Nem csak sima csapvízbe kell tartani, de akkor hogyan csináljam meg nekik? Mit kell bele rakni a vízbe? Tudom hogy dús növényzet, meg tágas úszótér.Fagyasztott kaja, néha lemezes.Azt írják hogy nem muszáj világítást berakni nekik, de sztem én a növényekhez veszek, vagy elég az ha a nappali legvilágosabb pontjában van?Meg hogyan csináljam majd a talajporszívózást? Minden HASZNOS választ szivesen fogadok.

2013. júl. 25. 16:35
1 2 3
 1/29 gas72 ***** válasza:
Világítás sztem legyen, napon több lesz az alga, meg világìtással a neonok is szebbek. Nekem csapvízben voltak, de hogy szaporodjanak is, nagyon lágy víz kell (1-3nk°). A talajporszívózás sztem semmi extra, de egykét cory-t vagy ancit vehetnél.
2013. júl. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
oké, köszi.
2013. júl. 25. 16:44
 3/29 anonim ***** válasza:
Nézési magasságba tedd. Este lesz a legszebb. Variáld a színeket, pontfényeket, ágat, világoszöld mohát. Hagyj nekik teret, rajhalak.
2013. júl. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Szerintem is szép lesz :) de mondanátok nekem kevés fényigényű akváriumi növényt? Mert lehet hogy ezek nem azok, de nekem nagyon tetszenek: Gömbmoha, hólyagos vízi kehely, tündérhínár, meg szép az anubias is. Ti mit ajánlotok?
2013. júl. 25. 16:51
 5/29 anonim ***** válasza:

Sima neonhalnak teljesen jó a csapvíz, nem kell lágyítani, és véletlenül sem kell beletenni semmit!

Világítás mindenképpen kell, hiszen élő növények kellenek, azok meg nem élnek meg direkt világítás nélkül. Pláne télen.

2013. júl. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Mivel már megvan az akvárium, és most rögtön nem tudok venni tetővel felszereltet, arra gondoltam hogy addig oda raknám az íróasztali lámpát :$ vagy az árából már fénycsövet tudok venni? (lécci nem nézzetek hülyének) :D
2013. júl. 25. 16:56
 7/29 Pendulum92 ***** válasza:
ha nincs gyári tetőd, akkor tudsz venni ilyen armatúrát is. Mekkora az akvárium?
2013. júl. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
kb 75 literes.
2013. júl. 25. 17:03
 9/29 Pendulum92 ***** válasza:
Amúgy az igaz, hogy elég beakvarizált halak, de én még is lágyítanám a vizüket, mivel mégiscsak a természetes élőhelyükön lágy a víz. Sőt, még tennék bele egy kevés ilyen löttyöt, amitől teaszínű lesz a víz.
2013. júl. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
a sok növénytől szerintem teaszínű lesz.
2013. júl. 25. 17:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!