Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nem vegykezelt zöldség garnélá...

Gas72 kérdése:

Nem vegykezelt zöldség garnéláknak. Hogyan?

Figyelt kérdés
Boltból való zöldséget hogyan tudnék berakni garnélákhoz? Hogy biztosra tudjam hogy nem vegyszerezett? Feláldozni nincs szívem egy-egy garnélát. Ebben az esetben gartengold borsóról van szó, meg Aldi-s sárgarépáról.

2013. júl. 25. 17:46
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha a garnélákat csak és kizárólag Sera shrimps naturallal eteted, az is megfelel. Nálam úgy szaporodott a legtöbb.

Zöldséget nem kaptak egyáltalán, de algát ettek, ami nőtt az akváriumban (ahhoz kell egy kicsit több fény kell, és némi moha). Lehet külön akvárumban, vagy a napon algát növeszteni. Szeretik a zöld algát kajálni.

2013. júl. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Egyszer megmérgeztem őket kukorica befőttel, 1 napig fetrengtek a földön, rosszul voltak mind. Nem haltak meg, de majdnem. Gyorsan vizet cseréltem.


A zöldségre amúgy is figyelni kell, mert ha túl nagy darabot bent felejtesz amit nem tudtak időben megenni, és megrothad a kis akváriumban, az nagyobb gondot okoz, mintha nem adtál volna nekik semmit enni.


Most a másik véglet, ha pl nem eteted őket egyáltalán semmivel, de van elég fény, akkor algát találnak maguknak, azon sokáig elvannak. Nyaraláskor például.

2013. júl. 25. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

vagy az nem is kukorica volt, most jut eszembe, hanem bébirépa asszem... Már nem tudom, rég volt.


De a befőtt az biztos hogy nem okés nekik. A nyers zöldségektől talán nem döglenek meg.

2013. júl. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
És van még 1 amire vigyáznikell a zöldségeknél.Mivel én falum lakom nálunk kertbe teremnek bio cuccok és nekem 2 attól halt meg de nem azért mert vegyszeres volt hanem azért mert pohárban főztem amit előtte anya elmosott mosogatószerrel és valszeg attól lett bajuk.Azóta egy teljesen új tálba mikrózom(én abba főzőm) és azóta semmi bajuk nem volt mert csak sima vízzel szoktam kimosni.
2013. júl. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
egyébként ha veszel 1 virágládát kis földet teszel bele abba már megterem egy kis saláta amit nekem nagyon szeretnek
2013. júl. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 YourDestiny ***** válasza:
Az én amanoim pl. le se sz@rják a zöldséget. Van Tetra Wafer Mixem garnéláknak, azért se rajongnak. A Sera cuccot, amit hable írt, viszont bátran adhatod nekik. Meg a fagyasztott halkaját is szeretik (artémia, vörös szúnyoglárva hamar eltűnik). Érdekes mód a fagyasztott zöldséget is megeszik, amit a sügereknek adok. Malawi mix, az ilyen mindenféle zöld keveréke. Érdekes állatok.
2013. júl. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ez attól is függ, hogy mihez vannak szokva. Pl Murrnál az egyik amano meg sem várta míg egy fél zöldborsó leesik a földre. Amint látta hogy beesik, egyből odarohant, megfogta és elszaladt vele.


RC garnéláknak volt amikor nyers hekket raktam be, megették és attól nem lett bajuk. Hát én is azt ettem, csak sütve, kicsit lefagyasztottam belőle. Volt nagy hatalmas garnélarákom is és ő is azt kajálta.


Dögevők és algaevők.

2013. júl. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
ok, köszi a válaszokat!
2013. júl. 27. 10:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!