Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 54 literbe milyen halak...

54 literbe milyen halak vannak, amik lassítják a sakura garnéla szaporulatot, és bírják a kemény vizet?

Figyelt kérdés

2013. júl. 25. 20:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Az Aplocheilichthys Normani halak a víz tetejéről szűrőgetik a kaját. Nem kutakodnak lent a moha bozótban garnélák után, így nem feltétlenül veszik észre a kicsiket, de ha felmennek a garnélák a víz tetejére, akkor lehet, hogy kaja lesz belőlük. Persze csak a nagyon kicsiket kell félteni tőlük, a nagyobbacskákat már nem bántják az biztos, mert tartottam együtt garnélákkal. A saját gyerekeikkel is így vannak, hogy 2-3 kicsi fel tud nőni mellettük, de nem az összes, mert néhányat bekajálnak, ha nem rakod külön. Viszont ezek ugrálós halak. Ha nem feded le az akváriumot, akkor egy olyan 10 centi száraz részt kell hagyni felül. Ha kicsit jobban megtöltöd vízzel, pl ha csak 5 centi van felül akkor a sarkoknál néha kiugrik 1-2 hal.
2013. júl. 26. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Fekete neonhalat is lehetne, vagy amanda lazacot.


Az endler guppikat azért nem ajánlom, mert kicselezik a garnélákat és elveszik a kaját tőlük, nem hagyják őket nyugton enni.

2013. júl. 26. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Fekete neonhal biztosan eszegeti a garnélát. Egy garnélám amikor elpusztult oda adtam a neonhalaknak és addig küzdött vele amíg le nem nyelte egészben. Nem kis mutatvány volt de pár napig nem volt éhes a neonhal. Mindkettő kifejlett méretű. A réz lazac is eszi a garnélát.
2013. júl. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem sima neonok voltak garnélákkal együtt, és amanda lazac is.

http://www.youtube.com/watch?v=D70pHy8hGyA&list=TLUotmAgby_14

A nagyokat nem bántották az biztos. A kicsiket lehet, mert itt már lassabban szaporodtak, mint amikor csak külön a garnélák voltak, de azért még itt is tudtak valamelyest szaporodni. Ezek a halak mivel mindenevők, megennék, de nem olyan nagy a szájuk. Lehet, hogy a kisfejlett neonhaltól már félteni kell a garnélákat, azt nem tudom. De a sakurák nem olyan ügyetlenek mint pl az artemia sórák, ami agyatlanul beleúszik a halak szájába.

Egy sakurát nehezebben kap el a hal. Az elég gyorsan el tud spurizni a hal mellől, ha szükségét érzi.

2013. júl. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!