Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 30 literes akvárium berendezés...

30 literes akvárium berendezése így jó lenne?

Figyelt kérdés

Kvarchomok aljzatot szeretnék az akváriumomba, díszítésnek köveket, esetleg kisebb vasfát, tápanyag pótlás miatt tápgolyókat tennék a növények gyökeréhez. A szűrésről, ill. a levegőről egy AquaEl Fan Mini belsőszűrő gondoskodna. Ebbe kerülne 5 hím szivárványos guppi, 3 zebracsigával. Szerintetek így jó lenne az összeállítás?

Előre is köszi a reakciókat! :)


2013. júl. 26. 15:51
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem rossz elképzelés, én siporax minivel dobáld meg az aljzatot, 2 darab 30 grammos csomag, tehermentesíti egy kicsit a szűrőt, növénynek meg jól mutat kisebb aksikba a tündérhínár háttérnövénynek, 15w pilács, 54literes aksikba lettek téve és szépen nő.
2013. júl. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

szerintem jó.


világítás?

2013. júl. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a siporax mini tanácsot, azt is belekalkulálom. :)

Világítás tervben van, ha boltban veszem akkor egy 11W-os felcsíptethetős világítást terveztem, de lehet hogy házilag lesz készítve, annak viszont még jobban utána kell járnom.

2013. júl. 26. 16:38
 4/9 YourDestiny ***** válasza:
Én a kvarchomokot nem dobálnám meg Sipoval. A homok finom, így nem igen járja át a víz. Másrészt meg a Sipo el fog benne tűnni szépen az aljára.
2013. júl. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem siporaxot ink a szüröbe tegyél ahol van szivacs oda is elfér pár darab szerintem és ott mégjob
2013. júl. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Persze a siporax a szűrőbe a legjobb, én teszek mindig mindenhova főleg a kisebbeknél.


Világításnál szerintem a legszebb, és a legolcsóbb a független tető, egy fiók szerűség kifordítva, megcsiszolva matt feketére lefestve, és bele 600 ft armatúra, bele icon 6500 kelvines compakt izzó, 1000ft és hali.


Volt hogy a falra csavaroztam olyan képem most nincs, télen lesz egy 600-as úgy.


Ez két sügéré, meg most vannak kicsik azok rendelésre.


[link]

Összképileg ilyen: [link]


Tehát lehet asztalon is, és a falra rögzített fiók.


A tündérhínár meg ilyen: [link]


Két hete csináltam, van 4 haldokló öreg tetrám még ami nem tud enni, meg két kakadut ki akartak dobni betegek voltak, elkértem őket és kikupáltam, nagyon elvannak, csak jobb mint a wc a boltban:(


6000 ft volt kereken a berendezés, növények, ajzat, kövek.

Még kell neki 1-2 hónap utána remélem pofás lesz.

54 liter, 15W pilács.

2013. júl. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

És ezekről a növényekről mi a véleményetek? -> Echinodorus tenellus, Pogostemon helferi

Szívesen látnám őket az akváriumban. :)

2013. júl. 26. 21:56
 8/9 anonim ***** válasza:

Echinodorus tenellus az erős világítás és táptalaj, a Pogostemon helferi elméletileg beéri kevesebb fénnyel, csak nem túl nagy növény így azért figyelni kell ne legyen árnyékolva, mondjuk 11w világítás mellett nem tudom hogy megmarad vagy sem.


Ami szerintem megmarad valamelyik Echinodorus bokros, vallisneria, tündérhínár, Bacopa monnieri a fölső 10-15 centi, javai moha, gömb moha, és persze az anubias félék.


Az Echinodorus bokros ilyen: http://www.youtube.com/watch?v=8o-JGc_ivu4


De van esetleg bokrosba Cryptocoryne azt is szívós,


Nekem Echinodorus Rubin van azt gyorsan lehet szaporítani, kihajt a vízből egy indát emersen virágzik, majd fent hoz egy növényt, van kisebb fajtája is, Echinodorus bleheri, ha netán algás valamelyik levele azt tőből ki lehet vágni, nem árt neki, jó szapora, így segít a nitrátnál hogy kevesebb alga legyen.

2013. júl. 27. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Szuper a válasz, nagyon szépen köszönöm. :)
2013. júl. 27. 17:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!