Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Növényekkel kapcsolatos...

Növényekkel kapcsolatos problémák (Vizijácint (Eichornia crassipes) és Vízisaláta (Pistia stratoides) )?

Figyelt kérdés

Kerti tavat építek egyik ismerősömtől kaptam a következő növényeket:

Vizijácint (Eichornia crassipes) és Vízisaláta (Pistia stratoides)

Egy nagy lavórban illetve kisebb fóliával bélelt cserepekben vannak. Csak szórt napfényt kaptak, egyre rosszabbul néztek ki, kivittem a napra őket, ott még rondábbak lettek mintha elszáradnának, a vízi jácint meg rothad. Raktam neptun növénytápsót a lavórba, cserepekbe nem segített semmit.

Itt egy pár kép róluk:

[link]

[link]

[link]



2013. júl. 27. 19:05
 1/5 anonim ***** válasza:

A növénytápsóba nincs nitrogén, a növényeknek meg az az alap, keverhetsz egy kis virágföldet a vízbe, vagy ha van otthon kertészeti komplex táp amibe van nitrogén akkor abból egy kicsit, a tóba a halak trágyáznak.


0.1% 0,2% bőven elég, mondjuk wuxálból, 10 liter vizbe 10-20ml nitrogén legyen benne, a ilyenkor mondjuk a tescoba is kapsz kis ampullás kiszerelést substral vagy valamilyent, az általános tápoldat 8% nitrogén tartalomnál 0.5% tehát 10 literbe fél deci, de az kertészet és beszivárog a talajba, 0.1% 0.2% hetente bőven elég neked.


Yara milla kevert komplex, szántóföldi npk nem jó az klóros, a kálisó része miatt. Csak kertészetit tegyél.

Vagy rendelsz G.A tápot csak az több mani.

2013. júl. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Jav: "10 liter vizbe 10-20ml nitrogén legyen benne,"


10 liter vízbe 10-20 ml, az elvárás csak annyi hogy nitrogén legyen a tápban.

2013. júl. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Megkérdeztem egy kertészt, Mocsáry Pált:

Tisztelt Endrédy Balázs!


A vizisalátánál jelentkező tünet napégés vagy a

szállításkor a fiatal fejlődő szövet sérült meg,de inkább

az előbbi.

A vizijácintnál levőt nem tudom,nálunk is előfordult.

Ne féljen,nem fog elpusztulni,kinövi.


Tisztelettel: Mocsáry Pál

2013. júl. 28. 22:29
 4/5 anonim ***** válasza:

Barátoméknál a tóban csak a tavirózsa marad meg, ott elég meszes a víz, mert mészkőhegységen van a házuk.

A vizi saláta közepe 1 hét alatt elrothadt, azt próbáltam.

De még van egy bacopa monnieri-hez hasonlító növény is, ami megmarad benne és kilóméter hosszúra nő :)

2013. júl. 28. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A vizijácint nálunk egy nap alatt elpusztult amikor kitettük a napra.A vizisalátáról nem tudok semmit nálunk jólvolt sokáig csak télen kipusztult.
2013. nov. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!