Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha átmozgatom a köveket,...

Ha átmozgatom a köveket, köztük marad a 'trutyi'. Benzincsövet benzinszűrőházra húztam, kb. mint a bolti 'porszívó', csak kisebb a tölcsérje. Ezzel csak a víz 80%-a jön le aljzattisztításnál. Hogy takarítsam akkor ki az alját?

Figyelt kérdés
Meg egyik oldalon azt írják, hogy a szűrő szivacsbetétjét nem szabad csapíz alatt mosni abszolút, csak ha már kezd alig szűrni, mert azzal kárt okozok, ha a szivacsot tisztítom a szűrőben... pedig az is megfog valamennyi koszt és lerakódást, de a talajra akkor is leszáll. Légy szíves segítsetek, még kezdő vagyok.
2013. júl. 28. 17:01
 1/7 izomszörp ***** válasza:

Aljzatporszívózást vízcserénél érdemes csinálni.

Ekkor az akvárium vizének 20-30%-át engedjük le.

Csap víz alatt tényleg nem lehet kimosni a szűrő szivacsot, mert megölöd a szűrőbacikat.

A szivacsot a le engedett akváriumvízben mosd ki mindig.

Valamennyi "trutyi" mindig marad az akiban, de ezt is a heti vízcserékkel ki lehet szedni. Vízcserét hetente minimum egyszer csinálni kell!!!

Víz pótlása pihentetett vízzel történik. Ez annyit jelent hogy műanyag vödörben amit csak a halaknál használsz,vízcsere előtt egy nappal teszel bele csapvizet és 24órát állni hagyod. Ennyi idő kell hogy a klór elpárologjon belőle. De használhatsz mellé ioncserélt vizet is. De csak olyat amelyik flakonnak a címkéjén rajta van hogy akvarisztika.

2013. júl. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 izomszörp ***** válasza:

Mekkora akváriumod van?

Milyen halaid vannak?

Szűrésed milyen?

2013. júl. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

35 literes akvárium, van 5 neonhal, plattik és mollik, és két páncélos talajlakóm.

Ha hagyom a vizet állni előtte, már akkor rakjam bele a 'sera aquatan' vízelőkészítőt , vagy csak akkor, ha már beleöntöttem az akváriumba. és abból mennyit? 5 ml kell 20 l vízre, csak a cserélt vízzel arányosan, vagy mehet mindig az 5 ml?

az a bajom igazából, hogy ez a talajporszívózás nem megy...nem tudom a kövek közül eltünteni a 'trutyit', és ha fölkavarom, akkor ugyanúgy nagyon zavaros lesz a víz.

2013. júl. 28. 17:46
 4/7 A kérdező kommentje:
Aquael Fan Mini plus szűrőm van, új gyári pótszivacsot vettem bele, természetesen, 260 litert tud max. óránként forgatni.
2013. júl. 28. 17:48
 5/7 anonim ***** válasza:

Szóval hibák: szűrés kicsi, vízkezelőket felejtsd el elég az állott víz,

Elég hetente leszívni a 35ből vagy 7-8 litert és azzal ha alját szívod lejön egy kis "trutyi" is annyit pont elég leszívni

2013. júl. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Extrem halmennyiség ekkora akváriumba.Csoda hogy még élnek.
2013. aug. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
2 platti,2 molli, 3 talajlakó harcsa, 5 neonhal.... ezh 40 literre szerintem nem vészes :)
2013. aug. 21. 14:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!