Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyi törődést igényel egy...

Mennyi törődést igényel egy 50 literes akvárium? Milyen növények kellenek bele? Milyen felszerelés kell hozzá? Milyen halakat rakhatok bele? A homok jó talajnak?

Figyelt kérdés
2013. júl. 30. 10:02
 1/9 bubuka70 válasza:
13%

Szia! Na akkor jól figyeljj:

50 literes akvárium ajjára rakj homokot, Növények: Bármilyen növényt rakhatsz bele, Felszerelés: levegöztető, víz melegitő, Vár, Vízforgató. Hal belerakás:

ragadozo halakat ne rakj az akváriumba,

Szerintem neked kezdésként egy 50 l-es akváriumba ezek elegek leszenek: 6 db guppi, 12 db neon hal(ezeknek kell világitás) Üveg tisztitó harcsa 2db. És ennyi elég lesz bele. Aztán törödés: Hetente az 50 l-erböl 10 litert cserélj majd 2 havonta mind az 50 litert

2013. júl. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem kéne 50 literbe neonhalat tenni.
2013. júl. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
neonok nélkül mehet.miért is kell mind az 50 litert lecserélni?
2013. júl. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
nem sokat vegyél kavicsot nem drága 400ft 1kg vegyél egy melegitöt kb 2000-4000ft levegözetetö 2000-5000ft diszvár 1500ft bármilyen halat rakhatsz bele szerintem rakj bele 10db neon halat 5db malajtornyos csigát 2 anci 2 garnéla és még mást
2013. júl. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

első és negyedik válaszolónak köszönjük hogy úgy osztják az észt, hogy szart se tudnak.


kéne bele egy 20-25 wattos daylight világítás, és akkor alacsony-közepes fényigényű növények mehetnek bele.


kell még szűrő. én eheim biopower 200-at vennék, bár az nem valami szép, de elég jó. fűtő is kéne, abból 50 wattos.


talajnak jó a homok.


de neked nem guppijaid vannak rohadt kicsi akiba? szerintem őket rakd bele, mellé rakhatsz még 6 törpeszívóharcsát.

2013. júl. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Már nem azért Xandir, de azért te is tudod ám osztani néha az észt, csak nem értem, hogy mire fő, meg ilyeneket írogatsz, hogy "daráld bele anyádat", "anyád kell hozzá" stb. Annyiból igazad van, hogy mindkét válaszoló nagy hülyeségeket írt, de azért nálad is fordult már elő, hogy marhaságokat írtál. Meg bírom, hogy te mindig mindenkinek meg tudod mondani, hogy mekkora akváriumba mennyi és milyen fajtájú halat lehet tartani, meg ajánlgatod a diszhalinfót, meg google-t, de te pl. feltettél egy kérdést azzal kapcsolatban, hogy ha jól emlékszem 140 literes akváriumba mennyi neon mehet. Ezek szerint neked sincs sok tapasztalatod, mégis mindig kioktatsz másokat, sokszor elég bunkó módon. Vagy volt pl. garnélákkal kapcsolatos kérdésed, hogy milyen hallal tudnád visszaszorítani a szaporodásukat.

Előtte érdekes módon mindig tudtad írkálni, hogy melyikkel nem lehet és melyikkel nem lehet tartani őket. Emiatt feltételezem, hogy te nem tapasztalatból írod, amit írsz. Márpedig ennek az oldalnak az lenne a lényege, hogy az emberek a kérdezővel a tapasztalatait ossza meg, ha valamelyik kérdésre nem tudja teljes pontossággal válaszolni, akkor nem kell válaszolni!


Na de hogy a kérdésre is válaszoljak: Xandirnak ebben igaza van, guppiknak és törpe szívóharcsáknak tökéletesen megfelel ez az akváriumméret. Kell természetesen szűrő, levegőztető az nem feltétlenül létszükséglet, de ha szeretnél venni, akkor vannak olyanszűrők, amelyek levegőztetőként is funkciónálnak. Kell fűtő, Xandirnak ebben is igaza volt, hogy 50W-os kell. Talajnak jó a homok is, de az üzletekben kapható kavicsok is tökéletesek. Ha kavicsot választanál, arra kell figyelni, hogy inkább sötétebb színű legyen, a világos színű stresszelheti a halakat! Hogy milyen növényt rakhat az akváriumba az a világításodtól függ, mert ugyebár vannak fényigényes és kevésbé fényigényes növények. A diszhalinfón meg tudod nézni, hogy melyik növénynek milyen igényei vannak.

Ami a szűrés mellett a legfontosabb: a vízcsere. Nos ez történhet heti heti 2x20 vagy 2x30%-os cserével, de akár kéthetente is lehet cserélni, ha nem vagy túltelepítve és nem etetsz túl. Jómagam kéthetente cserélek vizet, semmi baja nem lett tőle a halaimnak. De persze ahogy jónak látod! :)

2013. júl. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket.
2013. júl. 30. 14:36
 8/9 anonim ***** válasza:

Előző vagyok!

Ez még jól jöhet: [link]


Rá kellett jönnöm, hogy akaratomon kívül hülyeséget írtamnem 2x 30%, elég 1x.

2013. júl. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 izomszörp ***** válasza:

Az egész aki vizet nem kell lecserélni.

A heti vízcsere legyen meg, de előttem már mindent leírtak :) Pihentetett vagy ioncserélt vízzel amelyik akvarisztikához is használható.

Neont tényleg ne rakj bele.

2013. júl. 31. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!