Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Újra kezdjem az akváriumozást?

Újra kezdjem az akváriumozást?

Figyelt kérdés

2 évig volt aksim, egy kicsi 70 lkiteres, aztán elromlott a szűrő, kiégett a világítás többször is, mert olcsó fénycsövet használtam, meguntam, hogy cserélgessem hetente a vizet, kihaltak egy időbe sorba a halak...

Majd 2 év után most megint kedvem lett hozzá.

De talán egy kicsit nagyobb akváriummal, azt elvileg minél nagyobb, annál kevesebbet kell gondozni folyton.

Szóval olyan 120 literesre gondoltam.

De próbáljam meg újra Vagy megint meg fogom unni?



2013. júl. 31. 20:56
 1/6 YenKiii válasza:
Hát ha van kedved akkor kezd újra és hogyha ahogy irtad nagyobb aksit veszel akkor kevesebbet kell gondozni szóval kevesebb az esély hogy meg unod :)
2013. júl. 31. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ha nem akarod hogy megund vegyél konyen szaporithato halakat.
2013. júl. 31. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Vegyél nyitott tetejű akvit, abba könnyebb vizet cserélni, és ne tegyél rá lámpát, akkor nem fog algásodni, vagy csak egy kis csiptetős lámpát tegyél rá, az nem foglal annyi helyet és könnyen hozzá férsz.


Az akváriumot tedd olyan alacsonyra, mintha egy mosogató lenne, hogy legyen kedved belenyúlkálni bármikor, ha kell.


Ha túl magasan van, és nem férsz könnyen hozzá hogy takarítgasd, illetve ha mindig le kell venni a tetőt, akkor azért fogod hanyagolni a vízcserét, mert lusta leszel levenni, hisz az egy kínlódás.


Kevés halat tegyél bele.


Egy külső szűrőt is beszerezhetnél, azzal jobban ki tudod tolni a vízcseréket, mert az legalább szűr valamit, nem úgy mint egy kis belső szűrőcske.

2013. aug. 1. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 izomszörp ***** válasza:

Ezt neked kell érezni!

De ha elkezded újra vedd komolyan az egészet, és tegyél meg mindent a halaidért.

Onnantól fogva te leszel a felelős az életterükért és ami fontos az életükért is!!!

Élőlényekről van szó és nem játékról.

Olyan nem lehet hogy nincs kedvem átcserélni a vizet.

Ilyenkor picit képzeld magad az ő helyükbe!!!

Sz@r dolog lehet a saját piszkodban esetleg oxigénhiányban szenvedni. Vagy bármilyen betegségben,és nem törődnének veled.

Bocs,nem kioktatásnak szántam, de azt írtad megint kedved lett hozzá. De lehet hogy meg fogod unni megint?!

Akkor mi lesz?

Ha még így állsz hozzá, nem az igazi.

2013. aug. 1. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Pendulum92 ***** válasza:

Bármikor történhetnek gondok, főleg ha hanyagságból mondjuk húzod a karbantartás idejét, vagy ócska cuccokat veszel, amik tönkremennek. Ha ezek a gondok már elveszik a kedved, inkáb bele se kezdj.

Nincs olyan akvárium, amit ne kéne gondozni folyamatosan.

2013. aug. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Csapágygolyó való neked nem akvárium. Izzó kiég, kicserélem. Azért mert nem vagyok lusta, és trehány. Ha bedöglött a szűrőd olcsó vackot vettél, vagy nem értettél hozzá, nem szedted rendesen szét takarításnál. Mert hogy a szűrőszivacsot a leszívott vízben mossuk, attól még a forgó kis villanymotor fészkét ki lehet ám ecetezni is, hogy minden dzsuva kijöjjön. Ha veszel jobb szűrőt, akkor elég kéthetente vizet cserélni.
2013. aug. 1. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!